Hlavní navigace

Ochutnejte Operu 16. Automaticky vyplní formuláře a podporuje jumplisty

22. 7. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Přechod na podvozek od Googlu a s tím spojená ztráta většiny funkcí stávající uživatele zabolela. Norové postupně plánují do prohlížeče pár funkcí vrátit, byť nejspíš ani oni sami netuší, které přesně to budou. Na četné žádosti od uživatelů hodlají přinést záložky. Proto se možná dočkáme funkcí, na které se původně dostat nemělo. V tuto chvíli máme nejblíž k vydání šestnácté řady. Opera Software uvolnila první veřejnou testovací verzi, kterou si můžete vyzkoušet i vy.

V té se slavnostně vrací automatické vyplňování formulářů. To vám usnadní život, pokud občas vyplňujete spoustu políček osobními údaji na různých webech. Ve Windows 7 a 8 využijete rychlých úloh v tzv. jumplistech. Klepnutím na ikonu na hlavním panelu tak snadno otevřete nový panel, spustíte režim anonymního prohlížení atp. Po vzoru Chromu také Opera zavádí stránku s experimentálními funkcemi. Naleznete je, když do adresního řádku zadáte opera:flags.

 

Některým uživatelům se nelíbilo automatické přednačítání obsahu v sekci Zajímavosti. To teď můžete vypnout, stačí skočit do nastavení programu. Pokud zapnete režim šetření dat, pak bude přednačítání vyřazeno automaticky. Z technických záležitostí vypíchněme podporu geolokačního API. Opera 16 staví na Chromiu 29. Ukázkovou verzi prohlížeče můžete provozovat souběžně se stabilní, obě poběží nezávisle na sobě.

Přednačítání článků v sekci Zajímavosti lze nyní vypnout
Přednačítání článků v sekci Zajímavosti lze nyní vypnout

Zdroj: Opera Desktop Team