Hlavní navigace

Odstávka továrny: Apple, Lenovo, Acer, Sony a HTC mají problémy

17. 10. 2011

Sdílet

Zdroj: Redakce

Velký výrobce kovových šasi pro notebooky a smartphony, činská společnost Charter, byla nucena kvůli protestům proti zápachu zastavit výrobu ve své největší továrně. To se má silně dotknout produkce MacBooků Air i Pro, smartphonů od nejrůznějších výrobců, např. HTC, a hlavně ultrabooků, tenčích kovových notebooků s procesory Sandy Bridge.

Problém by mohl být vyřešen instalací nového vybavení továrny ke konci měsíce, ale to stále znamená minimálně dvoutýdenní výpadek u dominantního producenta kovových šasi. Postižená továrna tvoří asi 40 % produkce Charteru, což odpovídá zhruba 60 % produkce kovových krytů a šasi celosvětově.

Ve výsledku se problém dotkne prý hlavně Macbooků Air a zejména ultrabooků. Apple s Macbooky by nemusel mít natolik zásadní problém jako Dell, Lenovo, Acer nebo Sony, kterým v podstatě odstávka továrny naprosto ruší celou produkci chystaných ultrabooků. Resp. Dell prý má zdroje dva, takže je na tom poněkud lépe.

Co se smartphonů týče, poškozeni budou zejména HTC, RIM a Motorola. Je trochu ironické, že Samsung, který může leckoho odradit svým nepříliš častým používáním kovových prvků, nebude postižen vůbec a svoje takřka celoplastové modely jako Galaxy S II může sypat jak na běžícím páse, což je zrovna v nadcházející předvánoční sezóně skvělá věc.

Zdroj: gigaom.com

Byl pro vás článek přínosný?