Hlavní navigace

Office 2016 nově s černým motivem. Excel dostal hromadu nových funkcí

10. 2. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Předplatitelé Office 365 zapojení do programu Office Insider mohou stahovat novou aktualizaci kancelářského balíku. Microsoft připravil hned několik změn a zlepšováků. Ve Wordu, Excelu, PowerPointu a Outlooku můžete nově zapnout černý motiv. Doplňuje tak barevný (dle programu), bílý a šedý.

Office 2016 s šedým motivemOffice 2016 s černým motivem
Office 2016 s šedým a černým motivem

Ve Wordu, Excelu a PowerPointu je dostupná karta Kreslení, ve které jsou nástroje pro ruční psaní poznámek a zvýraznění. Microsoft počítá s kreslením perem i prstem. PowerPoint se dočkal spolupráce v reálném čase. Outlook zase u kontaktů zobrazuje fotky, čímž chce odlišit lidi se stejnými jmény.

 

Nejvíce péče byla věnována Excelu. Dočkal se nového trychtýřového grafu. Rovnou z programu je možné dokument poslat v příloze e-mailu (jako XLS i PDF). Našeptávač funkcí je teď chytřejší. Při zadávání názvu funkce nebere v úvahu jen začátek slova, ale také prostředek.

Přibyly nové podmínkové funkce IFS, MAXIFS, MINIFS a SWITCH. K tomu pak ještě funkce pro spojování textů z několika oblastí nebo řetězců CONCAT (nahrazuje CONCATENATE) a TEXTJOIN.

Všechny novinky jsou zatím dostupné jen pro Insidery s předplatným. Jestli se dostanou i do jednorázově koupených balíčků Office 2016, to zatím není jasné.

Zdroj: Microsoft