Hlavní navigace

Office pro Android asi předběhne verzi pro Windows 8. Ta dorazí na jaře

4. 6. 2014

Sdílet

Zdroj: Redakce

Nový Microsoft už opravdu nehledí na Windows a dodává pro okolní důležité platformy vlastní software. Proto byla nakonec vydána kancelář pro iPad dříve než pro Windows 8. Podle nových informací, které obdržela Mary Jo Foley, verzi pro dlaždice zřejmě předběhne ještě Android. Office pro populárního zeleného robota bude nejspíš dokončena v tomto roce.

Tip: Microsoft zveřejnil a zase stáhl obrázky z chystané dotykové edice Office

S tím přímo souvisí fakt, že Office pro Windows 8 letos nejspíš vůbec nespatříme. Vývoj se zřejmě protáhne a zatím jako realistické období pro vydání vypadá jaro 2015. Dosud jsme podle neoficiálních informací počítali letošním s podzimem. Zpoždění projektu není potěšující, vždyť Osmičky na trh dorazily v říjnu 2012.

 

Je v zájmu Microsoftu, aby dotykovou kancelář pro tablety s dlaždicemi vyrobil co nejdříve. Uvolnit nedodělek by ovšem mohlo být zrovna tak smrtící, zvlášť v kontrastu s tím, že Office pro iPad se náramně povedla. Takovéhle první verze by chtěl mít každý. Umělé zdržování jiných verzí Office ovšem podle nové strategie nepřipadá v úvahu.

Na jaře dorazí také Windows s kódovým jménem Threshold. Očekává se, že Microsoft uvede nejméně jednu edici bez desktopu. Mohla by to být ta, jež vznikne spojením Windows Phone a Windows RT?

Prozatím firma předvedla jen PowerPoint pro Windows 8
Prozatím firma předvedla jen PowerPoint pro Windows 8

Zdroj: ZDNet