Hlavní navigace

Olive: první celovečerní film natočený mobilním telefonem

14. 12. 2011

Sdílet

Zdroj: Redakce

Smartphony opět dokázaly pokořit další metu, tentokrát díky nim byl natočen celovečerní film. Postarala se o to Nokia N8.

Američtí producenti si dali za cíl natočit nový film nějakým ojedinělým způsobem. S originálním nápadem přišel samotný režisér Hooman Khalili (mimo jiné i moderátor ranní show na jedné rozhlasové stanici). Ten má k mobilním technologiím navíc velmi vřelý vztah: „Technologie se pohybují tak rychle a mobilní telefony jednou budou opravdu věcí, která nakonec zvládne úplně vše.“ A tak se prostě začalo točit smartphonem.

Nokia N8

Film byl natáčen klasickou Nokii N8 připevněnou ke stativu a optika smartphonu byla vylepšena 35mm objektivem pro zvýšení hloubky ostrosti. V Olive si navíc zahrála i držitelka Zlatého glóbu, herečka Gena Rowlands. Snímek pojednává o desetileté dívce, která změní osud tří postav – obézního muže, starší ženy a cizince přizpůsobujícího se k životu v USA.

" width="450" frameborder="0" height="259">

MMF23

O podobný kousek se již pokoušel i jihokorejský režisér Park Chan-wook se svým hororem Paranmanjang nahraným pouze iPhonem. Bohužel to ale byl pouze 30minutový film. Náklady na natočení Olive se vešly do 500 000 dolarů (přibližně 9,75 milionu Kč). O financování se postaral Chris Kelly, člen představenstva Facebooku. Zato Nokia se na filmu nijak nepodílela, pouze zaslala mobilní telefon a od té doby se nikdo z vedení neozval. To režiséra filmu trochu zklamalo.

Zdroj: The Telegraph

Byl pro vás článek přínosný?