Hlavní navigace

OneDrive umožní blokovat stažení sdílených souborů a skončí s OS X 10.10 a 10.11

27. 11. 2018

Sdílet

Zdroj: Redakce

V listopadu se OneDrive dočká nebo dočkal několika vylepšení, jak na jednom ze svých blogů oznámil Microsoft. Teprve koncem měsíce, tedy v těchto dnech, se dočkáme možnosti blokovat stažení sdílených souborů, jež doplní stávající předvolby, kdy lze při sdílení zakázat úpravy souboru či omezit dostupnost časově nebo na osoby. Novinka bude zřejmě určena jen pro Office 365, nikoli pro bezplatný tarif.

Microsoft se dále chlubí vylepšením, jež by měla být v tuto chvíli již k dispozici všem. Na zařízeních s Androidem může OneDrive vaše fotky automaticky zálohovat do cloudu. Namítáte, že to už přece bylo možné dlouho? Ano, ale jen do spotřebitelského OneDrivu. Tentokrát už fotky mohou být posílány rovněž do OneDrivu for Business.

KL hlasovani

Ve starším příspěvku Redmondští dále slíbili, že se v listopadu ve skenování dokumentů, tabulí apod. objeví možnost přidat do souborů vlastní metadata. Při skenování poznámek z porady by vám mobilní klient měl nabídnout, jestli je nechcete sdílet s kolegyněmi a kolegy. Na mobilních platformách by se pak měl objevovat vždycky stejný dialog pro sdílení bez ohledu na používaný systém.

Vývojový tým připravil i nové přehlednější prostředí pro správu sdílení souborů a složek. Oznámeno rovněž bylo, že OneDrive dne 1. února 2019 přestane podporovat OS X 10.10 a 10.11 z let 2014 a 2015. Tolik k nejdůležitější sdělením týkajícím se OneDrivu za měsíc listopad.

Byl pro vás článek přínosný?