Hlavní navigace

OnLive nyní dovede na iPadu zprostředkovat Windows

10. 1. 2012

Sdílet

Zdroj: Redakce

Původně malý a relativně nesmělý projekt OnLive se zhruba před rokem a půl probojoval na trh s myšlenkou streamovat hry přes Internet. To znamená, že hra ve skutečnosti běží na vzdáleném serveru, zatímco vy pouze přijímáte obraz. Jako byste sledovali video. Samozřejmě vám k tomu stačí slabší neherní stroj. Dá se říct, že si firma zrovna vybrala těžkou obtížnost. Při hraní záleží na rychlé odezvě, servery se navíc musí vypořádat s náročnými operacemi.

Tip: Google pracuje na cloudovém hraní pro Chrome

Přesně naopak je tomu u nového nápadu. OnLive se zamyslelo nad tím, kterými směry se lze rozšířit. Velice rychle se rozhodlo, že jedním z nových směrů bude tablet iPad. Pakliže na něm chcete pracovat (a myslíte to vážně), přijdou vhod Windows s plnohodnotným Wordem a dalšími důležitými programy. Samozřejmě si na iPad těžko nainstalujete operační systém od Microsoftu, velice prostě naopak působí myšlenka prostředí Windows do tabletu streamovat prostřednictvím klienta.

Přesně tak to OnLive dělá s hrami. A při psaní do Wordu snesete horší klidně odezvu, nežli při střílení emzáků. Aplikace OnLive Desktop bude oním spojovníkem mezi světem iOS a Windows. Stav programů se bude ukládat, pro svá data bude mít každý uživatel k dispozici zdarma 2 GB prostoru. Později se má OnLive Desktop prodrat na iPhone a Android, navštíví dokonce i stolní počítače od Applu a Microsoftu. Aktuálně nefunguje na 3G připojení, vyžaduje buď 4G síť, nebo Wi-Fi.

Zdarma dostupnou variantu brzy doplní placená, která vám nabídne 50 GB prostoru za deset dolarů měsíčně. Zde si také budete moci instalovat vlastní aplikace.

KL hlasovani

Zdroj: Neowin

Byl pro vás článek přínosný?