Hlavní navigace

Open Hour Chameleon přehraje i 4K video. Jako OS si můžete zvolit Android nebo Linux

29. 1. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

V únoru se u nás díky společnosti Conquest Entertainment začne prodávat nový minipočítač Open Hour Chameleon. Název je trefný, protože zařízení na sebe může vzít několik podob. Fungovat může jako počítač i stolní videopřehrávač, operačním systémem pak může být Andorid 4.4 KitKat nebo Lubuntu Linux. Oba dostanete na 8GB SD kartách, takže Chameleon nabootuje z té, která bude vložena do slotu.

Uvnitř se nachází čipset Rockchip RK3288 se čtyřjádrovým procesorem Cortex-A17 o frekvenci 1,8 GHz, obsahuje také čtyřjádrovou grafiku Mali-T764. Procesorový i grafický výkon je nad Snapdragonem 800, tudíž má slušné rezervy i pro výpočetně náročnější operace, typicky hry. Dvougigová RAM formátu DDR3 také nebude brzdou. RK3288 navíc umí hardwarově dekódovat video ve formátu H.265 (HEVC), a to až do rozlišení 4K.

Výrobce nešetřil na konektorové výbavě. Na hliníkovém těle najdeme hned tři velké USB 2.0 a jeden malý microUSB OTG. Kromě zmíněného slotu pro velké SD karty nechybí ani slot pro microSD. Obraz i zvuk vyvedete přes moderní rozhraní HDMI 2.0, samotný digitální zvuk pak přes koaxiální a optický výstup.

 

Vepředu ještě najdeme infrasnímač pro dálkový ovladač. Volitelně si však můžete dokoupit ještě tzv. Air Mouse. Ovladač obsahuje z jedné strany QWERTY klávesnici, z druhé pak základní tlačítka přehrávače a také mikrofon. Uvnitř se navíc nachází akcelerometr a gyroskop, tudíž bude přehrávač reagovat i na gesta, který s ním provedete. Air Mouse využívá USB přijímač, takže i proto se hodí větší množství konektorů.

Další USB totiž zabere ještě klíčenka s Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ a Bluetooth 4.0. Pokud to k routeru nebude daleko, můžete počítač připojit i kabelem díky gigabitové síťovce.

 

 

MM_AI

Díky použitým operačním systémům můžete počítač doplnit o spoustu softwaru, v případě Androidu dostanete přístup ke Google Play Storu. Výrobce předinstaloval také XBMC (Kodi), což je dnes asi nejlepší multimediální centrum, které podporuje spoustu různých formátů a můžete jej doplňovat dalšími funkcemi.

Open Hour Chameleon se bude prodávat na doporučenou cenu 4 990 Kč, Air Mouse bude za 799 Kč.

Byl pro vás článek přínosný?