Hlavní navigace

Opera se chystá přejít na Webkit, a proto propouští 10 % vývojářů

19. 2. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Norská Opera Software ASA, výrobce kvalitního, leč málo používaného webového prohlížeče, se nedávno rozhodl zrušit vlastní renderovací jádro Presto, jehož vývoj je velmi drahý a přejít na většinový Webkit. Je to škoda, Presto Operu odlišovalo v dobrém slova smyslu, ale sama na něj zřejmě nestačí a kodéři webů nijak nepomohli.

Nepřehlédněte: Opera oficiálně potvrdila, že zahájí migraci na WebKit a Chromium

Webkit by mohl Opeře vlít novou krev do žil a třeba s ním nebude tolik problémů s kompatibilitou se službami například Googlu. Ať již byla chyba na straně prohlížeče, nebo šlo o záměrné blokování ze strany Googlu, uživatele to příliš nezajímalo.

Opera měla hlavní tým čítající 100 vývojářů, nyní jich však kolem devadesáti nechala jít. Propuštění se odehrálo již na konci roku a všichni dostali vánoční odstupné. Propuštěn byl i dlouholetý srdcař Lasse Magnussen, který v Opeře pracoval skoro 15 let. Někteří vývojáři byli přeřazeni do jiných oddělení.

Kolem propouštění však není úplně jasno, údajně jen polovina z nich byli opravdu vývojáři. Šéf Opery Lars Boilesen potvrdil, že změny se týkají přechodu na Webkit. Současný počet hlavních vývojářů není znám, ale pokud počítáme všechny, je jich stále kolem šesti set a tento rok však Opera hodlá zase nabírat nové lidi.

Lars Boilesen, CEO

Jde o největší personální změny v Opeře za celou osmnáctiletou historii. Přejeme jí vše dobré, neboť její prohlížeč patří – uživatelům navzdory – mezi špičku. Aktuálně Operu používá, včetně mobilních verzí, přes 300 milionů uživatelů, z toho tři u nás v redakci Cnews.

MM_AI

 

zdroj: digi.no,Techcrunch

Byl pro vás článek přínosný?