Hlavní navigace

Opera vydala bezplatné VPN pro iOS. Udělá z vás virtuálního Američana nebo Němce

10. 5. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Norští vývojáři přinesou VPN do svého desktopového prohlížeče. Pro iOS pak nově vydali aplikaci Opera VPN, díky níž virtuální privátní síť pro bezpečnější/anonymní surfování budete moci využít ve všech ostatních aplikacích. Navíc bez datových limitů. Operu VPN můžete stahovat z App Storu.

Opera VPN pro iOS

Aplikace vás po spuštění provede základním nastavením a vytvořením systémového VPN profilu. V samotné Opeře si pak zvolíte, jakou virtuální adresu chcete. Software nabízí USA, Kanadu, Německo, Nizozemsko a Singapur.

Opera VPN pro iOSOpera VPN pro iOS 

A to není jediná funkce. Opera VPN umí rovněž blokovat reklamy ve všech prohlížečích a stopku vystaví i různých webovým trackerům. Nic z toho ale nemůžete nastavit, funkce lze jen zapnout/vypnout.

 

Opera slibuje, že nezaznamenává žádná osobní data. Každému připojeného zařízení vygeneruje náhodný identifikátor, ale nejsou k němu uchovávány žádné cenné informace. Za VPN stojí dceřiná společnost SurfEasy. Ta nabízí placenou virtuální síť pro všechny platformy, na více serverech, s rychlejší linkou a podporou na telefonu i chatu.

Zdroj: Opera