Hlavní navigace

Operátoři na žádost vlády skrze SMS vyzývají k instalaci eRoušky

13. 10. 2020

Sdílet

Zdroj: logo: COVID19CZ | koláž: Petr Urban / Cnews

Velcí operátoři během dneška až zítřka na výzvu české vlády svým zákazníkům a zákaznicím rozesílají SMS, v nichž je žádají, aby si nainstalovali aplikaci eRouška. Nedávno byla uvolněna verze 2.0, jež oproti své předchůdkyni méně spoléhá na hygienické stanice. Naplno může fungovat jedině tehdy, bude-li ji používat většina společností. Respektive čím více lidí ji používá, tím více plní účel. Více ve starším článku eRouška 2.0 vyrazila do boje. Používáním chráníte sebe i ostatní. Jako první dohodu s ministrem zdravotnictví a hlavní hygieničkou na svém Twitteru oznámil Richard Stonavský, ředitel regulace a vnějších vztahů ve Vodafonu. SMS přijde pouze na ta zařízení, která označujeme jako chytrá. Zprávou tedy nemají být zbytečně „spamování“ lidi s hloupými mobily, na nichž eRouška nefunguje. Výzvu vyslyšeli také T-Mobile a O2 a SMS rozesílají. Oba nám to potvrdily. https://twitter.com/Vodafone_CZ/status/1315976373375250432

T-Mobile nabízí neomezená data zdravotníkům

Růžový operátor už i vydal tiskovou zprávu, v níž uvádí, že SMS budou na smartphony chodit dnes a zítra. Prý se jedná o více než čtyři miliony SIM. Prezentuje také další pomoc, již nabídne zdravotnickému personálu. Zaměstnankyním a zaměstnancům krajských nemocnic a hygienických stanic nabídne neomezená data od 14. října po dobu trvání nouzového stavu. Ten zatím platí zhruba do začátku listopadu. Mimořádná akce se týká firemních telefonních čísel.

Kromě toho T‑Mobile zmíněným zdravotnickým zařízením zvyšuje rychlosti pevného internetu, jak to dovolují technické limity. Dále nabízí speciální balíček služeb malým a středním podnikům, které postihla pandemie. Velkým podnikům zase za zvýhodněnou cenu poskytne sady řešení pro bezpečný přístup na síť při práci z domova. Pro školy operátor nachystal balíček s notebookem a mobilním připojením, to se už ovšem jedná o komerční aktivity. Další podporu plánuje.

MMF23

Výzva k instalaci eRoušky Výzva k instalaci eRoušky

Situace v Česku je vážná. Podle České lékařské komory rychle rostou nejen počty nakažených obecně, ale také počty zdravotnic a zdravotníků nakažených nemocí COVID-19. Jedná se o zhruba tisíc lékařů a lékařek a dva tisíce sester. Včera v noci vláda oznámila nová protipandemická opatření a veřejnosti doporučuje pouze v případě nutnosti docházet do práce a do obchodu.

Zdroje: Richard Stonavský na Twitteru | tisková zpráva T-Mobilu | vlastní

Byl pro vás článek přínosný?