Hlavní navigace

Opravte pády a nekonečné restartování Průzkumníka ve Windows 8

29. 9. 2011

Sdílet

Zdroj: Redakce

Microsoft potvrdil, že chyba v nedodělaném systému vede k padání Průzkumníka a k jeho nekonečnému restartování. Problém se týká konkrétně osmiček ve verzi Developer Preview, která byla uvolněna zdarma pro veřejnost. Americké společnosti se podařilo identifikovat zdroj potíží.

Jak se zdá, Průzkumník z Aera je z nějakého důvodu ovlivňován dlaždicovým Metrem. Neočekávané chování se projeví v případě, že některá z aplikací obsahuje více vzhledových šablon, které střídáním proměňují vzhled dlaždice. Průzkumník Windows pak zahájí nekonečnou smyčku, kdy konstantě padá a restartuje se.

Článek KB 2617028 ve znalostní databázi Microsoftu prozrazuje, jak k celé situace dochází. A že jedinou záplatou sejmete dvě mouchy jednou ranou. Kromě Průzkumníka se můžete setkat s jinou obtíží. Pakliže smažete soubor databáze notifikací, eventuálně se soubor poruší, aplikace nedostávají nové notifikace. V tomto případě musíte aplikaci přeinstalovat, aby se její databáze obnovila.

Oba dva problémy, ač se ve výsledku projevují různě, spojuje platforma spravující oznámení. Vše vyřeší záplata KB 2617028, kterou si můžete stáhnout pomocí služby Windows Update.

Zdroj: Softpedia a Technická podpora společnosti Microsoft

Byl pro vás článek přínosný?