Hlavní navigace

Oracle záplatuje Javu, Adobe pro změnu Reader. Ochraňte svůj počítač

21. 2. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Jak jsme předesílali, Oracle podle plánu vydal servisní verzi své Javy. Technologie okupuje desítky až stovky milionů počítačů, proto se stává oblíbeným terčem útočníků. V posledních měsících se počet nalezených slabých míst v zabezpečení rapidně zvýšil. Mimo plán vyšlo několik aktualizací a i ta nejčerstvější slouží jako záplata na otevřené rány. Firma ale naštěstí podniká kroky, jak uživatel ochránit. Původní plány nepočítaly se zrovna častým vydáváním oprav, ale Oracle se umoudřil a nejbližší datum stanovil na 16. dubna.

Tip: Nezapomeňte stáhnout poslední záplaty pro moduly Flash Player a Java

Doplnil tak původní termíny, které připadají na červen a říjen (a pak až na leden příštího roku). Počítá tedy s častějším záplatováním, což bereme s povděkem. Prohlížeče jsou zásuvnými moduly zbytečně ohrožovány. Nadále platí naše rada, že pokud Javu, případně libovolný jiný modul, k práci nepotřebujete, z počítače ji úplně odeberte. Kromě sedmé generace Javy byla vydána záplata také pro starší, ale stále podporovanou Javu 6. Stáhněte si poslední vydání, které spravuje celkem pět zranitelných míst:

 

Nedávno rovněž Adobe přiznalo, že zkoumá nahlášené problémy. Slabé místo v zabezpečení by mohlo ohrozit váš počítač, stáhněte si proto opravenou verzi čtečky Adobe Reader, eventuálně nástroje Acrobat:

MMF23

Kdyby pouhá aktualizace nešla aplikovat, sežeňte si poslední vydání ve formě plnohodnotného instalačního programu přímo na webu Adobe.com. U všech zmíněných aplikací platí, že na novější verzi můžete přejít také pomocí interních aktualizačních mechanismů. Stačí zavítat do správné nabídky a nechat zkontrolovat dostupnost aktualizací.

Zdroj: Oracle | Adobe PSIRT Blog

Byl pro vás článek přínosný?