Hlavní navigace

Outlook.com se dočká návrhů kontaktů. Převod do nové podoby mezitím pokračuje

21. 12. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Microsoft chce do služby Outlook.com a do webové aplikace Outlook, což je ta pro firmy, napasovat nové funkce. Připomínám, že to není poprvé, ale mezitím někteří stále čekáme na výraznější aktualizaci služby slíbenou v květnu. Od ledna by se ale v našich e-mailových schránkách u Microsoftu měly objevovat dvě novinky. První bude automatické navrhování kontaktů.

Až budete psát e-mail, uvidíte návrhy jednak zobrazující se při psaní, jednak též návrhy, které služba sama vybere, aniž byste napsali čárku. Druhá novinka pak bude pro běžnou populaci Česka nevyužitelná z více důvodů, a sice se jedná o automatické přidávání letů do kalendáře. Pokud vám tedy přijde e-mail od jedné z podporovaných leteckých společností, uvidíte událost ve svém kalendáři. Zatím se jedná o samé americké dopravce.

 

Jako první budou novinky přijímat od ledna předplatitelé firemní Office 365 s tím, že od března aspoň napovídání kontaktů budou mít k dispozici rovněž uživatelé Outlook.com. Ovšem ne všichni, ale opět omezená skupina uživatelů, na nichž se funkce otestuje. Patrně však budete muset mít nový Outlook.com, který třeba já v tuto chvíli nemám. Vy už ano? Více o tomto se dozvíme začátkem příštího roku, řekl Microsoft pro ZDNet.

Mobilní aplikace a Outlook pro Windows se chytrého napovídání dočkají v půlce nadcházejícího roku. U Outlooku pro OS X není načasování zatím určené.

Návrhy kontaktů ve webové aplikaci Outlook
Návrhy kontaktů ve webové aplikaci Outlook | Foto: Microsoft

Zdroj: Office Blogs via ZDNet