Hlavní navigace

Oživeno: České úložiště Share-rapid.cz neskončilo, ale změní se?

18. 2. 2014

Sdílet

Zdroj: Redakce

Poslední dny měl Share-rapid.cz problémy s dostupností, dnes už úložiště vůbec nefunguje. Uživatele při návštěvě webu čeká hláška administrátora, že společnost ShareRapid Inc. neplatila své závazky, proto byla služba odpojena. 

Share-rapid.cz skončil
Share-rapid.cz skončil

Administrátor servery rozprodal, ale mluví o možnosti stažení starší dat na novém úložišti SuperbShare.com. Záloha dat poběží 14 dní zdarma s omezenou rychlostí 300 kB/s, případně za poplatek (ten se ale ze stránek nedozvíte). Ti, kteří ještě měli na účtu kredit pro stahování, ale žádnou kompenzaci nedostanou.

 

Celé to působí hodně podezřele. SuperbShare prokazatelně běží teprve od února, ale na webu se už chlubí vyhledávačem mezi 30 miliony soubory. Roky fungující Ulož.to přitom obsahuje jen o málo více, 43 milionů souborů. SuperbShare proto vypadá, jako by pouze někdo odkoupil netknuté servery Share-rapidu, zbavil se staré pověsti (pošramocené prohraným soudem se Svěrákem) a začal znovu. Pokud nechcete riskovat, raději své přihlašovací údaje novému úložišti nesvěřujte.

Původní vyjádření

Vážení uživatelé webových stránek http://share-rapid.cz,

s ohledem na skutečnost, že ze strany provozovatele služeb http://share-rapid.cz/ docházelo v posledním roce k opakovanému, závažnému porušování smluvních podmínek (neplacení za poskytnuté služby) a toto vedlo k vážným provozním problémům na straně administrátora Vašich dat, byl administrátor nucen definitivně ukončit veškeré další poskytování služeb provozovateli webu, společnosti ShareRapid Inc. a k úhradě svých vlastních dluhů, jež mu vznikly v důsledku neplacení závazků ze strany společnosti ShareRapid Inc., byl administrátor nucen rovněž rozprodat všechny servery, na kterých byla uložena Vaše data.

Oživeno

[13:01] – Web sharerapid.cz je teď přesměrován na novou doménu megarapid.cz. Na ní běží původní stránky bez souborů, ale s fungujícími starým účty. Provozovatelé píší, že se nedohodli s poskytovatelem serverů a konektivity, ten prý totiž chtěl nepřiměřeně velké poplatky.

Vážení uživatelé webových stránek http://share-rapid.com,

 majitel a provozovatel služby ShareRapid se po několika neúspěšných snahách o jednání s majitelem a poskytovatelem serverů rozhodl s tímto partnerem ukončit spolupráci.
Jednalo se především o nepřiměřeně vysoké účtované poplatky za servery a konektivitu. Ačkoliv byly tyto poplatky několikrát reklamovány, k žádnému jednání ani dohodě ze strany poskytovatele serverů nedošlo.

 Z tohoto důvodu nyní dochází ke kompletnímu předělání systému, který Vám, uživatelům služby ShareRapid, bude k dispozici. Samozřejmě jsme si vědomi možných vzniklých nepříjemností a tyto se Vám budeme snažit kompezovat v podobě bonusového kreditu na novém portálu.

[13:06] – Web share-rapid.cz v reakci na výše zmíněné doplnil další reakci. Společnost Bonsatero, které patří SuperbShare, prý nemá nic společného s dřívějšími provozovateli Share-rapidu.

Provozovatelem projektu SuperbShare.com je společnost Bonsatero s.r.o. se sídlem v ČR. Společnost Bonsatero řádně zakoupila servery od společnosti Master Internet s.r.o., která byla nucena administrátorovi technicky zabezpečujícímu provoz pro společnost ShareRapid Inc. zabavit. Společnost Bonsatero není nijak finančně, partnersky ani majetkově spojena se společností ShareRapid Inc.

[13:15] – Dle výpisu z obchodního rejstříku existuje historická vazba mezi společnosti Bonsatero a úložištěm Share-Rapid. To do listopadu 2010 spadalo pod společnost Mogontiak, a.s., jež vlastnila jiná společnost Platinum River. Jedním z bývalých  členů dozorčí rady Mogontiaku byl Vilém Dostál.

Onoho listopadu 2010 převzala všechny akcie Platinum Riveru společnost ShareRapid Inc. se sídlem v Las Vegas, došlo k výměně představenstva i dozorčí rady a z Mogontiaku se stal ShareRapid a.s.

Bonsatero (provozovatel SuperbSharu) dříve patřila společnosti Golden River, která sídlí na stejné adrese jako Platinum River. Obě se zabývají pronájmem nemovitostí, bytů a nebytových prostor, ale zřejmě také výrobou firem na klíč. Dnes už patří skupině CDEO se sídlem v Belize. Stejně jako u ShareRapidu jde o majitele dobře schovaného v zahraničí. Jednatelem Bonsatera je navíc stejný Vilém Dostál, který stál v dozorčí radě dřívějšího vlastníka Share-rapidu.

MMF24

 

via Warforum.cz

Byl pro vás článek přínosný?