Hlavní navigace

Packard Bell EasyNote TE: levný patnáctipalcový základ s AMD Brazos 2.0

9. 7. 2012

Sdílet

Zdroj: Redakce

Levné patnáctipalcové notebooky patří k těm nejprodávanějším, a to z prostého důvodu – většina uživatelů hledá co nejlevnější stroj, který splní jejich základní potřeby, a nepotřebují výkonný procesor na stříhání videa ani silnou grafickou kartu pro nejnovější hry. FarmVille běží i na automatické pračce, takže není příliš důvod si připlácet. Packard Bell těmto uživatelům brzy nadělí model EasyNote TE.

Packard Bell EasyNote TE

Novinka s udávanou cenou 400 € (v ČR odhadujeme do 12 000 Kč s DPH) nabídne u levných notebooků obvyklý displej s úhlopříčkou 15,6″ a v této kategorii v podstatě obligátní rozlišení 1366 × 768 bodů, tedy HD Ready. Uvnitř najdeme jedno ze slabších APU staronové řady Brazos 2.0 od AMD, konkrétně typ E1-1200 (dvoujádro s nízkou spotřebou na frekvenci 1,4 GHz) s integrovaným grafickým čipem Radeon HD 7310M. O velikosti osazené paměti se tisková zpráva výrobce nezmiňuje, nicméně očekáváme dnes již zcela běžné 4 GB. Pevný disk bude vzhledem k ceně nadprůměrně velký, uložíte na něj pěkných 750 GB dat.

 

Mezi konektorovou výbavou nebude chybět žádný z portů, na které jsme zvyklí, takže se případní zájemci dočkají i rychlého USB 3.0 a digitálního video výstupu HDMI. Samozřejmě nesmí chybět ani karta pro připojení k síti Wi-Fi. Klávesnici nebude chybět numerický blok.

MM_AI

Na zprávě nás trochu zarazila absence jakékoliv zmínky o předinstalovaném operačním systému. Doufejme však, že v ceně bude i OEM licence Windows 7 (velmi pravděpodobně ano, ale s jistotou to přece jen potvrdit nemůžeme) – a úplně ideální by bylo, kdyby na trh dorazily dvě verze, jedna se systémem, druhá bez něj – příznivci alternativních systémů by jistě měli radost. Do českých obchodů by EasyNote TE měl dorazit co nevidět.

Zdroj: TZ Packard Bell

Byl pro vás článek přínosný?