Hlavní navigace

Panasonic končí s výrobou televizorů v Plzni, nové modely si nechá vyrábět jinde

25. 10. 2021

Sdílet

Zdroj: Panasonic
Japonský Panasonic otevřel továrnu v Plzni v roce 1996 kvůli výrobě CRT televizorů, poté plazmy (PDP) a nyní zde produkoval i OLEDy. Od příštího roku s televizory končí a v továrně přejde na jiný typ výrobků.

Nové modely televizorů má pro Panasonic pro další rok dodat již externí partner. Tím bude s největší pravděpodobností TCL, ale potvrzené to není. Vývoj televizorů si chce ponechat vlastní kromě Japonska i v Německu. Česká továrna (provozovaná společností Panasonic AVC Networks Czech, s.r.o.) se nyní zaměří na jiný typ produktů, konkrétně Blu-ray přehrávače a tepelná čerpadla.

Levnější řady televizorů si u jiných (OEM) výrobců nechávají vyrábět i další velké značky a nikdo se tím příliš nechlubí. Panasonic v minulých letech provozoval i továrnu u Žatce, kde ale vyráběl televizory jen asi tři roky a v roce 2012 ji zavřel.

KL hlasovani

Panasonic patří mezi velké značky co se týče kvality, ale už ne s podílem na trhu. Stejně jako třeba Philips drží jen pár procent. V televizorech stále panuje nadvláda korejských firem (Samsung, LG), ale ty čínské (hlavně TCL ale i HiSense) výrazně rostou.

Panasonic k tomu vydal zprávu:

Předběžné prohlášení k budoucnosti televizní výroby a podnikání v Evropě

Ve společnosti Panasonic se neustále snažíme posouvat hranice kvality obrazu našich televizorů, pro které je naše značka synonymem a pro které nás naši zákazníci znají. Zároveň hledáme rovnováhu mezi stále ostřejším konkurenčním prostředím a ziskovostí.

V rámci neustálého procesu, který má zajistit ziskovost našeho podnikání v oblasti televizorů v celosvětovém i evropském měřítku, společnost Panasonic v současné době přesouvá výrobu televizorů (včetně OLED) z našeho závodu v České republice (Plzeň) do externí společnosti – stejně jako to již několik let dělá většina společností v oboru výroby televizorů.

Společnost Panasonic však bude neustále pokračovat ve vývoji své televizní technologie a dále zlepšovat vynikající kvalitu obrazu za neustálé podpory svých evropských inženýrských kapacit pro výzkum a vývoj v Evropě (Langen, Německo) i v Japonsku.

Továrna v Plzni bude i nadále pokračovat ve své činnosti a dále se soustředí na výrobu našich videoproduktů a také na významně rostoucí oblast produktů tepelných čerpadel A2W.

zdroj: Panasonic

Byl pro vás článek přínosný?