Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Parametry šestijader Intel Coffee Lake pro LGA 1151 jsou venku. Až 3,7 GHz v základu. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

  • Tento text je již více než dva měsíce starý. Chcete-li na něj reagovat v diskusi, pravděpodobně vám již nikdo neodpoví.
  • 17. 7. 2017 18:06

    Jan Olšan (neregistrovaný)

    Cenu taky docela vyhlížím - kdyby to dal za ceny Kaby i5/i7, tak je to naprostá bomba, ale jen třičtvrtě roku po jeho uvedení proti tomu mluví věci, jako že to naštve OEMy, že jim můžou zůstat velké skladové zásoby, které budou muset možná odepsat (velmi nepopulární věc, škodí účetnictví i akciím).
    Takže je asi i možnost, že to bude vypadat trošku jako Skylake-X - objeví se modely s podstatně víc jádry, ale hlavně na vyšších cenových příčkách, které třeba předtím ani neexistovaly (nevím, třeba 350-500 dolarů, což by sedělo s Ryzeny 7, takže by to svým způsobem bylo i logicky omluvitelné). Z pohledu Intelu to může být dobrý krok, protože trumfne AMD/zvýší si konkurenceschopnost, aniž by musel do cenové války - naopak pokud se to bude dobře prodávat, tak mu ASP vzroste. Nvidia ceny zvyšuje, mohli by se inspirovat.

    Co z toho se spíš stane, nevím. Možná bych se klonil i blíž k tomu, že je Intel dá za ceny Kaby Laků a nějak ty problémy s tím spojené zvládne. Ona z počátku může třeba být i špatná dostupnost, která může jejich dopad trošku zmírnit (Skylake-X je taky zdá se nedostatek, aspoň v USA, zřejmě to urychlení znamenalo, že šly na trh s malými zásobami).