Hlavní navigace

Pendolino dostane příští rok internet za 20 milionů

30. 11. 2011

Sdílet

Zdroj: Redakce

Od příštího roku by měla nejrychlejší vlaková linka v Česku dostat připojení k internetu, píše idnes.cz. České dráhy vypsaly tendr na poskytovatele, který vyhrála firma Simac Technik. Dráhy za pětiletý kontrakt zaplatí 20 milionů korun.

Podle mlučího ČD, Petra Šťáhlavského, by měla první k internetu připojená linka mezi Prahou a Ostravou vyjet už lednu. Internet bude bezplatný, a to nejen pro první třídu. V polovině roku 2012 by už měly být připojeny všechny soupravy SC Pendolino.

Pendolino
Pendolino, foto: ČD

Internet ve vlacích už nabízí Regiojet podnikatele Radima Jančury, stejně jako ve žlutých autobusech Student Agency. Ale jak autobusy, tak i vlaky trpí častými výpadky v místech se slabým signálem (připojení od O2). České dráhy chtějí využít vysílačů všech operátorů a dostupnost sítě zlepšit.

ČD dále doplňují Pendolina o elektrické zásuvky (už jsou ve čtyřech soupravách) a další plán je dostat internet i do vlaků a EuroCity a InterCity. Vida, jak konkurence donutila ČD něco dělat. Příští rok mezi Ostravou a Prahou vyjedou také vlaky LeoExpress, které rovněž slibují bezplatný internet.

Byl pro vás článek přínosný?