Hlavní navigace

Philips vymyslel novou indoor navigaci. Vysílá světelný paprsek viditelný jen pro mobil

24. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Signál z GPS ani jiného satelitního lokalizačního systému neprojde stropem, takže pokud má navigace fungovat i ve velkých supermarketech, na letištích, v muzeích či podzemních parkovištích, musí se vymyslet jiné řešení.

" width="640" frameborder="0" height="360">

Samsung, Sony, Nokia a další společnosti založily alianci In-Location, která chce ve vnitřních prostorách využívat bezdrátových sítí Wi-Fi nebo Bluetooth. Když se protne signál z alespoň tří různých vysílačů, může software vypočíst polohu.

 

Philips navrhl jiné řešení. Místo vysílačů a triangulace použije speciální LED světla vysílající pro oko neviditelné signály. Vidí je ale přední kamerky smartphonů. Stačí mobil natočit rovnoběžně s podlahou, spustit aplikaci, ta rozluští vyslaný kód a podle toho ukáže přesné místo na mapě.

Tento systém se jmenuje visible light communication (VLC), je pasivní (uživatele nikdo nesleduje) a Philips slibuje přesnost navigace pod jeden metr. Novinku testuje v obchodním domě Carrefour ve francouzském městě Lille. Firma tam instalovala 2,5 kilometru osvětlení pokrývající 7800 metrů čtverečních.

Zdroj: Philips

Byl pro vás článek přínosný?