Hlavní navigace

Pipo U8T je levný 8" tablet s Windows 10 Mobile. Má ale SoC Rockchip [CES]

11. 1. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Proč píši o následujícím zařízení? Minimálně jako zajímavost nám poslouží. Pipo U8T je zajímavý ve dvou věcech. Jedná se o 7,85" tablet, který jednak pohání Windows 10 Mobile, jednak SoC Rockchip RK3288W. O jednom tabletu s mobilními Desítkami už psal kolega Lukáš Václavík. Alcatel ale není jediný, kdo si myslí, že takové zařízení dává smysl.

 

Pipo U8T na trh ovšem přichází bez ambicí nabídnout desktop po připojení periférií, navíc mobilních aplikací pro Windows stále není tolik, kolik bychom doufali. Můžeme si aspoň užít to, že procesor není od všudypřítomného Qualcommu. Rockchip nabídne čtyři jádra Cortex-A17 o frekvenci až 1,8 Ghz. Dál už bude hůř. K dispozici je totiž jen 1 GB operační paměti a 16 GB místa pro data.

O podstatě přístroje mnohé vypovídá nízké rozlišení displeje 1 024 × 768 bodů. K dispozici není ani připojení k mobilním sítím. Existuje ještě druhá verze zařízení s názvem Best Buy, jež obsahuje procesor od čínské firmy Rockchip. Ta už má aspoň 2 GB operační paměti, 32GB úložiště a především jemný displej, kde od sebe okem jednotlivé body nerozeznáte. Zařízení si osahal Notebook Italia, na jeho videa se můžete podívat níže. Cenu ani dostupnost zařízení neznáme.

" frameborder="0" height="315" width="560">

" frameborder="0" height="315" width="560">

Zdroj: WMPoweruser | WinBeta