Hlavní navigace

Placení mobilem chystá i Microsoft. Redstonem přinese peněženku s podporou NFC

16. 6. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Už za měsíc Microsoft představí letní aktualizaci Windows 10 (Mobile) s kódovým označením Redstone. Dan Rubino z webu Windows Central se dostal k neveřejnému sestavení systému na Lumii 950, které už obsahovalo vylepšenou peněženku Wallet 2.0 s funkcí NFC Tap to Pay. Ta dovolí naklonovat do mobilu kreditní nebo debetní kartu a následně platit telefonem.

Microsoft Wallet s funkcí Tap to Pay
Microsoft Wallet s funkcí Tap to Pay (foto: Windows Central)

Sám Rubino si to vyzkoušel při placení v McDonald's. Za čtvrtlibrák se sejrem zaplatil Lumií tak, že ji po výzvě prodavače přiložil k terminálu. Ten telefon probudil, vyžádal si ověření skenem duhovky a bylo zaplaceno. K platbě pak přišla i notifikace. Rubino nemusel na mobilu nejdříve spustit Wallet, přiložení k terminálu zařídilo vše automaticky. Klonování mu fungovalo jen s debetní kartou Visa od Bank of America. Dvě jiné kreditky podporovány nebyly.

 

V tom je obecně problém všech peněženek v mobilech. Telefon je na placení hardwarově i softwarově připraven. Klonování podporují i hlavní karetní společnosti (Visa a MasterCard), ale je třeba také podpora banky. V tomhle zatím mají přednost v Americe. Funguje tam Apple Pay, Android Pay i Samsung Pay. Varianta od Microsoftu bude nejspíš také prozatím dostupná jen za velkou louží. Apple a Android Pay už ale pomalu nahlížejí i do Evropy.

Mimochodem: Podporu NFC, HCE (host card emulation) a Tap to Pay pro bezkontaktní placení již obsahoval Windows Phone 8 představený přesně před čtyřmi roky. Praktického využití se ale dosud nedočkal.