Hlavní navigace

Podíl Windows 7 poprvé mírně klesnul, Windows 8 naopak posilují

3. 2. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

I když se Windows 8 podle Microsoftu neprodávají nijak špatně, Redmondský gigant pravděpodobně čekal ještě lepší čísla. Průzkumy prozatím ukazují, že se v Microsoftu musí obrnit trpělivostí a počítat s tím, že tržní podíl osmiček poroste jen pomalu. Přesto je celkem překvapivé, co ukazují poslední analýzy společnosti Net Applications.com (shromažďuje výsledky od zhruba 160 milionu uživatelů).

Podle průzkumu jmenované firmy totiž Windows 8 lehce posilují. Mnohem překvapivější ale je to, že mírně ztrácejí mnohonásobně oblíbenější Windows 7. V obou případech se jedná o posun v řádu necelého jednoho procenta, přesto ale může výsledek docela zaskočit. Je to snad vůbec poprvé, kdy podíl tohoto systému klesl.

 

Dlohoudobě nízký je podíl Windows Vista, postupně také mírně ztrácejí na popularitě Windows XP. Pořád si ale drží zhruba čtyřicet procent mezi ostatními systémy.

I když si možná Microsoft přestavoval lepší start Windows 8, s celkovým podílem systému Windows může být spokojen. Stále totiž drží přes devadesát procent trhu, OS X a Linux pro něj představují jen minimální konkurenci.

Podíly Windows

Zdroj: Net Applications.com

Byl pro vás článek přínosný?