Hlavní navigace

Polaroid má foťák vypadající jako ikonka Instagramu. Fotky rovnou tiskne [CES]

Sdílet

Zdroj: Redakce

Legendární výrobce instantních fotoaparátů přivezl na CES přístroj, který kombinuje princip, který firma přestavila, s moderními technologiemi. Na podzim začne prodávat foťák Socialmatic, jenž funguje jako malý tablet s Androidem a který umí snímky rovnou vytisknout.

 

Protože do začátku prodeje zbývá ještě spousta měsíců, na veletrhu byl k vidění pouze prototyp, u něhož neznáme přesné parametry. Už ale víme, že Socialmatic obsahuje dotykový 4,5" displej, Wi-Fi, 14Mpx hlavní foťák a 2Mpx pro autoportréty. Díky Androidu budete moci fotit do všech populárních aplikací jako Instagram, Camera+ nebo Hipstamatic (Socialmatic má i podobné tělo, jako je ikonka těchto služeb).

Integrovaná tiskárna funguje na principu Zero Ink (Zink), takže nepotřebuje cartridge ani jiný typ náplně. Kouzlo tkví v pětivrstvém fotopapíru obsahující CMY (azurová, purpurová, žlutá barva) krystalky, které se zbarví až při tepelném zpracování. V těle Socialmaticu je pak miniaturní pec, která papír ohřeje a aktivuje barvy v jednotlivých vrstvách. V tiskárně se proto nemusí nic měnit, všechno důležité obsahuje papír. Socialmatic tiskne na formát 2 × 3 palce (5 × 7,6 cm), 30 těchto papírů stojí na Amazonu 15 dolarů.

Polaroid na CESu ukazoval i další kamery, například supertenkou FullHD iD820 nebo vodotěsnou outdoorovou XS100iHD. Americká firma se už vrhla i na dětské tablety.