Hlavní navigace

Politické příspěvky na Instagramu a Threads už neuvidíte, pokud si je sami nezapnete

Sdílet

Zdroj: Depositphotos
Meta přestane doporučovat na svých sociálních sítích politické příspěvky. Pokud je budou chtít uživatelé stále vidět v návrzích, budou se muset do aplikací přihlásit a změnit nastavení. Pro Facebook zatím podobné pravidlo neplatí.

Sociální sítě Instagram a Threads od Mety čeká v následujících týdnech poměrně razantní novinka. Z těchto sítí zmizí doporučování politického obsahu, který uživatelé nesledují. Šéf Instagramu Adam Mosseri v příspěvku řekl, že uživatelé stále uvidí politický obsah, který sledují, nesledované politické příspěvky už ale aplikace nebudou proaktivně doporučovat (pokud uživatel nezmění nastavení dané aplikace).

DTZ24

V nastavení Instagramu nebo Threads bude možné ponechat doporučování politického obsahu

V nastavení Instagramu a Threads bude možné ponechat doporučování politického obsahu

Autor: Meta

Tato novinka bude zavedena v řádu několika příštích týdnů a bude se vztahovat na veřejné účty, kde algoritmy Mety doporučují různý politický obsah (příspěvky, reels). Co se však bude považovat za politický obsah a co ne, už Mosseri v příspěvku neupřesnil. Obecně lze ale za politický obsah předpokládat příspěvky s tematikou voleb, sociálních otázek, politických stran a podobně.

„Naše definice politického obsahu je obsah, který se pravděpodobně týká témat souvisejících s vládou nebo volbami, například příspěvky o zákonech, volbách nebo společenských tématech,“ řekla mluvčí Mety a doplnila: „Tyto globální problémy jsou složité a dynamické, což znamená, že definice se bude vyvíjet, jak budeme pokračovat v jednání s lidmi a komunitami, kteří využívají naše platformy k vylepšení našeho přístupu.“

Byl pro vás článek přínosný?