Hlavní navigace

Poslední dílek doplněn. Microsoft vydal ukázku Office pro mobily s Androidem

20. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

I Office patří k produktům mnohem dostupnějším než dříve. Microsoft nabízí jednak verze už pro každou důležitou platformu, jednak jsou z velké části zdarma. První tvrzení se naplnilo včera, kdy společnost uvolnila Office také pro smartphony s Androidem. Zatím se jedná o ukázku, takže zájemci se musí přidat do skupiny Microsoft Office for Android na Google+.

Kdo nechce, nemusí, protože uvolnění ukázkové verze naznačuje, že finální vydání nebude tak daleko. Mobilní aplikace vám zpřístupní editace, na které jste zvyklí z osobních počítačů, byť samozřejmě ne všechny. Ovládání přizpůsobené na míru menším dotykovým obrazovkám by mělo fungovat dobře, jak nám firma dokázala s edicemi Office pro jiné platformy.

Ukázka Office pro smartphony s Androidem
Ukázka Office pro smartphony s Androidem | Foto: Microsoft

Po dobu testovací fáze budou v Google Play nadále dostupné stávající aplikace Office, které oproti těm současným působí vyloženě anorekticky. Microsoft aktuálně poskytuje řadu nehotových verzí Office k otestování, např. pro tablety s Androidem a procesorem od Intelu, Office 2016 nebo univerzální variantu pro Windows 10.

MMF23

Postup instalace ukázky pro mobily s Androidem někteří možná znáte z doby, kdy se testovala tabletová verze. Jakmile bude schváleno vaše členství v komunitě na Google+, můžete si stáhnout Word, ExcelPowerPoint. Práva k instalaci následně dostanete do čtyř hodin. Nároky jsou relativně vysoké. Musíte mít v telefonu Android 4.4 nebo novější a také 1 GB operační paměti.

Zdroj: Office Blogs

Byl pro vás článek přínosný?