Hlavní navigace

Pouzdro Phorm přidá tabletu klávesnici, kde jednotlivá tlačítka skutečně ucítíte

19. 8. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Společnost Tactus pracuje na tekutých displejích, které dokážou na jinak plochém povrchu vytvořit reliéf. Drobné výstupky, díky kterým bude na softwarové klávesnici hmatem jasně rozeznatelné, kde jsou tlačítka. Žádný koncový produkt takový displej ještě neobsahuje, ale firma vyrobila alespoň pouzdro, které kousek této technologie dodá iPadu Mini.

" frameborder="0" allowfullscreen>

Jmenuje se Phorm. Rozměry iPadu výrazně rozšíří do všech směrů, ale zato funguje i bez přísunu elektrické energie. Phorm má za zádech přepínač, který na displeji udělá bubliny, nebo je naopak vyhladí. Krytem (fólií) procházejí malé kanálky a mikrokapsle, tažením přepínače se kapalina vytlačí na povrch.

" frameborder="0" allowfullscreen>

Bubliny se vytvoří vždy na stejném místě, což použití značně omezuje. Alternativní softwarové klávesnice mohou mít odlišné rozložení. Bubliny jsou navíc dostupné jen při psaní s tabletem orientovaným na výšku.

 

Za 99 dolarů jde o dost drahou hračku. Je to však pouze první generace. Tactus chce technologii dále zlepšovat a slibuje uvést kryt i pro další zařízení. Počítá s velkým iPadem, iPhonem 6, Samsungem Galaxy S5/S6 atd.