Hlavní navigace

Přehrávač VLC 2.2 pro iOS umí nové finty a připojí se k Dropboxu a Google Drivu

21. 1. 2014

Sdílet

Zdroj: Redakce

Do App Storu včera přistála nová verze přehrávače VLC. Ten se naučil spoustu několik nových funkcí. Čechy určitě potěší překlad aplikace (ne všude) do naší mateřštiny. Přibyla podpora Dropboxu, ze kterého umí VLC video i hudbu přímo streamovat. Pokud máte Dropbox nainstalovaný, ani nebudete muset znovu zadávat heslo. Připojit lze nově i úložiště Google Drive. Z něj však streamování nefunguje, soubory se nejdříve stáhnou do knihovny.

 

Tvůrci přepracovali už dříve pohodlný Wi-Fi upload. VLC umí vytvořit síťový server, na který se připojíte z počítače, a přes něj můžete do zařízení nasypat multimediální soubory. Na rychlosti se zřejmě nic nemění (bohužel), alespoň můžete už soubory přetahovat přímo do okna prohlížeče, doteď bylo třeba vkládat jen přes dialog.

Novinkou jsou i zvláštní složky pro hudbu a seriály (ty musíte mít správně pojmenované jako XYZ s01e01 apod.). VLC umí přehrát nové formáty (streamování přes http/https, playlisty m3u) a zlepšena byla podpora UPnP (soubory lze stahovat) a FTP (složky můžete přidat do záložek). Streamování přes Sambu však zatím stále chybí.

Za zmínku stojí ještě nekonečné opakování přehrávaného souboru nebo nové dotykové ovládání. Táhnutí prstu nahoru/dolů na levé straně obrazovky mění jas, na pravé pak hlasitost. Doprava se posunete o 30 s vpřed, doleva o 10 s zpět. Tapnutí dvěma prsty přehrávání zastaví/spustí. Táhnutím dvěma prsty k sobě se z přehrávače dostanete do knihovny.

Více najdete na blogu tvůrců a wiki.