Hlavní navigace

Přejmenuje Microsoft také Office Web Apps? Office Online zní dobře

28. 1. 2014

Sdílet

Zdroj: Redakce

Microsoft včera přejmenoval SkyDrive. Když už je naladěný na vlně změny, zřejmě přejmenuje také své webové aplikace pro práci v kanceláři. Office Web Apps doprovází kancelářský balík Microsoft Office, přičemž je ale můžeme používat zcela zdarma. Bohužel zatím nepodporují režim bez připojení, což představuje nevýhodu oproti konkurenčnímu balíku od Googlu. Před několika dny se společnost vytasila s novým designem, který připomíná zbylé webové aplikace. Zvláště to platí pro ty firemní.

Zatímco název Office Web Apps vyjadřuje naprosto přesně podstatu aplikací, není uživatelsky zcela přívětivý. Office Online zní prostě lépe. Mary Jo Foley obdržela několik snímků, kde Microsoft o webových Office hovoří jako o Office Online. Nazývaly by se Word Online, Excel Online, PowerPoint Online a OneNote Online. Změna není zcela jistá, tak se nechme překvapit.

 

Microsoft dále ze svého blogu odstranil zmínku o novém záhlaví, kde se přepínáte mezi webovými aplikacemi jako Outlook.com nebo SkyDrive OneDrive. Ten by přitom výrazně usnadnil a zpřehlednil navigaci. Zvláště pro nové uživatele, kteří si integrace Office s cloudovým úložištěm nemusí být vědomi. Doufejme, že se nakonec dočkáme.

Bude Office Online novým názvem?

Bude Office Online novým názvem?  Bude Office Online novým názvem?
Bude Office Online novým názvem? | Foto: ZDNet

Zdroj: ZDNet