Hlavní navigace

Jak snadno přepnout klávesnici pomocí klávesových zkratek?

Sdílet

Zdroj: freepik
Mezi jedny z nejpoužívanějších zkratek na počítači patří zkratky pro přepínání klávesnice z české na anglickou a naopak. Abyste ale mohli jednoduše přepínat mezi jazykovými sadami, musíte mít na svém počítači daný jazyk nainstalovaný. Pokud tápete v nastavení a nevíte, jak jazykovou sadu přidat nebo jak přepnout klávesnici na českou či anglickou, čtěte dále.

Jak přepnout na anglickou klávesnici a naopak

Na přepnutí z české klávesnice na anglickou a zpět existuje ve Windows více klávesových zkratek. Při správném přepnutí se vám v hlavním panelu Windows vedle ukazatele času změní zkratka CES (česká klávesnice) na zkratku ENG (anglická klávesnice).

Přepnutí klávesnice na českou nebo anglickou pomocí zkratky Alt + Shift

Jak přepnout klávesnici na anglickou nebo českou pomocí klávesové zkratky? Stiskněte a držte levý Alt a k němu zmáčkněte klávesu Shift (levý i pravý).

Přepnutí klávesnice pomocí Alt + Shift Přepnutí klávesnice pomocí Alt + Shift (zdroj: cnews.cz)

Přepnutí klávesnice pomocí zkratky Win + mezerník

Stiskněte a držte klávesu Win a k ní zmáčkněte mezerník.

Přepnutí klávesnice pomocí Win + mezerník Přepnutí klávesnice pomocí Win + mezerník (zdroj: cnews.cz)

Bez nainstalované jazykové sady se neobejdete

V případě, že v hlavním panelu nevidíte zkratku CES nebo ENG, pravděpodobně nemáte nainstalovanou příslušnou jazykovou sadu.

Pro nainstalovaní jazykové sady otevřete nastavení Windows a vyhledejte pole Čas a jazyk. V této záložce vyberte možnost Jazyk, ve které můžete stiskem tlačítka Přidat jazyk doplnit libovolný jazyk, který na svém počítači nemáte nainstalovaný.

Přidání jazykové sady v nastavení Windows Přidání jazykové sady v nastavení Windows (zdroj: cnews.cz)