Hlavní navigace

Přes Skype si zavoláte už i na Chromebooku. Nemusíte přitom instalovat nic navíc

Sdílet

Zdroj: Redakce

Microsoft upravuje Skype tak, aby fungoval přímo v prohlížeči i bez instalace doplňků nebo zásuvných modulů. Odedávna to tak funguje v Edgi, nově je možné volat i z Chrome OS. Na web.skype.com je u kontaktů dostupná ikonka s telefonem, na níž stačí kliknout a volat. Zatím nefungují video ani skupinové hovory. Ale i hlasové volání 1:1 je příslibem do budoucnosti.

Na Chromebooku už lze volat přes Skype
Na Chromebooku už lze volat přes Skype

Skype přes web funguje díky rozhraní WebRTC dostupném ve všech moderních prohlížečích. Různá podpora audio a video formátů používaných u hovorů ale celý problém dělá ještě složitějším. Microsoft proto garantuje, že se Skypem bude možné volat v Chromu a Firefoxu. U podpory jiných prohlížečů visí otazník.

Tip: Webový Skype už nepotřebuje plugin. Dovoláte se z Edge, brzy také z Chromu a Firefoxu

Momentálně je možné přes Skype volat jen v systému Chrome OS, nikoliv obecném Chromu. Vyzkoušel jsem jej ve Windows i OS X El Capitan, ale stále si říkal o instalaci pluginu. Na Chromebooku je zase problém, že okno s hovorem zabere většinu obrazovky. Není jej možné zmenšit, okno zakrývá celý chat (až na jeden řádek), takže pokud vám druhá strana při volání pošle například odkaz, ani jej neuvidíte. Leda, že byste používali vyšší rozlišení.

 

via OMG Chrome