Hlavní navigace

Přídavek pro ty, kdo fandí matematice. Napíšete rovnici a OneNote vám nakreslí graf

20. 3. 2017

Sdílet

Zdroj: Redakce
S výukou matematických rovnic vám OneNote bude nápomocnější než kdy dřív. Ale pozor, novinka není k dispozici v bezplatné verzi.
OneNote

je mocný nástroj pro vedení poznámek a před pár dny se naučil další věc. Navazuje na loňský srpnový přídavek, kdy nástroj začal podporovat rozpoznávat ručně napsané matematické rovnice. Pokud rovnici napíšete, OneNote ji převede na text a poradí vám, jak ji vyřešit. Role pomocníka či učitele bude ale ještě lepší s tím, že vám OneNote k matematické rovnici nově i vykouzlí interaktivní graf.

Kromě toho, že můžete s grafem pracovat, si lze uložit jeho snímek pro pozdější využití. Ale pozor, tato funkce je dostupná ve OneNotu pro Windows 10 (tj. univerzální aplikace ze Storu), a to pouze předplatitelům a předplatitelkám Office 365. Jednak tak Microsoft vynechal klasického klienta, jednak se znovu přiklání k tomu, že je OneNote placený. Přitom jej uvolnil pro bezplatné používání v roce 2014.

OneNote rozpozná ručně napsané rovnice a k rovnici vytvoří graf OneNote rozpozná ručně napsané rovnice a k rovnici vytvoří graf (Foto: Microsoft)

Další věc je ta, že Office pro Windows 10 pro velké obrazovky již nemá mít prioritu. Je to něco přes měsíc, co Microsoft řekl, že se bude věnovat hlavně edici pro smartphony. Redmondský gigant vysílá smíšené signály.