Hlavní navigace

Připojte ISO jako virtuální mechaniku se staronovým nástrojem od Microsoftu

25. 4. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Evoluce softwaru je často úsměvná v okamžicích, kdy vám odhalíte, že se vývojáři např. do operačního systému chystají implementovat funkci, kterou prostřednictvím jiných aplikací využíváte již roky. Microsoft takto do Windows 7 přidal možnost vypálit na optické médium obraz CD/DVD ve formátu ISO. O tři roky později se Windows 8 soubory s koncovkou ISO pro změnu naučila připojovat jako virtuální mechaniky, takže můžeme prohlížet jejich obsah.

Ve starších verzích Windows nicméně pro podobné účely stále musíme shánět dodatečný software. Nástroj pro připojování obrazů ISO nicméně v nové verzi vydal také Microsoft, proto nemusíte chodit daleko. Poskytován je pro Windows XP, Windows Vista a Windows 7. Jak již bylo řečeno, majitelé Windows 8 jej nepotřebují. V poznámkách k vydání kupodivu stojí, že Microsoft tento nástroj oficiálně nepodporuje, proto jej využíváte na vlastní nebezpečí.

 

Unikátně vyhlíží velikost souboru, jež činí zhruba 60 KB. Jak je to možné, vám dojde, když si aplikaci někam rozbalíte (protože se neinstaluje). Jedná se o prastarý nástroj z roku 2001, určený Windows XP. Podle Microsoftu ale pracuje také v nových Windows 7. Virtual CD-ROM Control Panel naleznete ke stažení na webu Microsoft Download Center. Česká verze není k dispozici. O zkušenosti s používáním se podělte v diskusi.

KL hlasovani

Nástroj rozbalte klepnutím na Unzip Nástroj rozbalte klepnutím na Unzip

Zdroj: WinBeta

Byl pro vás článek přínosný?