Hlavní navigace

Jak vybrat správný PDF prohlížeč pro prohlížení a úpravu PDF dokumentů?

Sdílet

Zdroj: Freepik
PDF soubory představují univerzální a hojně využívané řešení při sdílení dokumentů. Pokud odešlete soubor ve formátu PDF, máte totiž stoprocentní jistotu, že uživatel na druhé straně otevře dokument přesně v takovém stavu, v jakém jste jej odeslali, nehledě na operační systém nebo použitý program. Jediný problém tak může nastat při výběru správného PDF prohlížeče.

Jak otevřít a upravovat PDF ve Wordu?

Pokud se s úpravou PDF dokumentu setkáváte zřídka, může vám stačit pouhé otevření PDF ve Wordu. Stačí postupovat podle tohoto návodu.

Úprava PDF ve Wordu Úprava PDF ve Wordu (zdroj: Cnews)

 

Úprava PDF ve Wordu: jak otevřít a editovat PDF dokument?

 

 

Tipy na nejlepší PDF prohlížeč zdarma i pro profesionální použití

PDFCreator

Prvním programem pro editaci PDF dokumentů je nástroj PDFCreator. Jedná se o open source nástroj, který vám umožní otevírat nejen PDF dokumenty, ale také JPEG, TIFF, PNG nebo další obrázkové soubory. Přestože se jedná o nástroj, který je kompletně zdarma, nabízí PDFCreator celou řadu funkcí pro editaci souborů.

Program PDFCreator můžete stáhnout například na portálu Slunečnice.cz.

Program PDFCreator Program PDFCreator (zdroj: pdfforge.org)

Ashampoo PDF Pro 3

Další program na PDF dokumenty nese název Ashampoo PDF Pro 3. Ten nabízí moderní uživatelské rozhraní a kompletní sadu funkcí pro vytvoření PDF, prohlížení a jejich úpravu. Novinkou je podpora tmavého režimu, digitálních podpisů nebo šifrování dokumentů. Ashampoo PDF Pro umí vytvářet interaktivní formuláře nebo převádět PDF dokumenty do jiných formátů a obráceně.

Ashampoo PDF Pro 3 můžete zakoupit v celoživotní licenci například na portálu SW.cz, případně si stáhnout zkušební trial verzi na portálu Slunečnice.cz.

Program Ashampoo PDF Pro 3 Program Ashampoo PDF Pro 3 (zdroj: ashampoo.com)

ABBYY FineReader PDF 15

Jako PDF prohlížeč vám skvěle poslouží i ABBYY FineReader PDF 15, který nabízí profesionální nástroje pro úpravu dokumentů na domácí, kancelářské i profesionální úrovni. ABBYY FineReader je dostupný ve více verzích, které se od sebe liší množstvím funkcí a typem používání. Mezi hlavní funkce programu patří hromadná úprava více PDF dokumentů zároveň, spolupráce na PDF dokumentech a jejich schvalování, pokročilý OCR editor a mnoho dalšího.

Více o programu a jeho fungování si můžete přečíst v našem návodu.

Program ABBYY FineReader PDF 15 můžete zakoupit v celoživotní licenci na portálu SW.cz (i pro Mac), případně si stáhnout zkušební trial verzi na portálu Slunečnice.cz.

Program ABBYY FineReader 15 Program ABBYY FineReader 15 (zdroj: pdf.abbyy.com)

Adobe Acrobat Reader / Standard DC

Náš výčet tipů nemůžeme zakončit ničím jiným než léty prověřeným programem pro editaci PDF od Adobe. Jedná se o prohlížeč PDF a editor zároveň. Software nabízí celou řadu funkcí, které vám mohou usnadnit práci při rutinních pracích s PDF dokumenty.

Adobe Acrobat se dělí hned na několik verzí:

KL hlasovani

  • Adobe Acrobat Reader DC – následovník Adobe Reader se základními úpravami, zdarma,
  • Adobe Acrobat Standard DC – tvorba PDF dokumentů a práce s nimi, vhodný pro domácnosti a malé firmy, placený,
  • Adobe Acrobat Professional – tvorba PDF dokumentů na profesionální úrovni, vhodný pro střední a velké firmy, placený.

Rozdíly mezi Adobe Acrobat Standard a Professional můžete najít zde.

Program Adobe Acrobat Standard DC můžete zakoupit například na portálu SW.cz, případně si stáhnout ořezanou verzi Adobe Acrobat Reader DC zdarma na portálu Slunečnice.cz.

Program Adobe Acrobat Pro Program Adobe Acrobat Pro (zdroj: Cnews.cz)

Byl pro vás článek přínosný?