Hlavní navigace

Projekt na Kickstarteru slibuje cyklistům navigaci, svítilnu i chytrý zámek v jednom

28. 8. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Jezdíte rádi na kole? Pak by vás mohla zajímat nová crowdfoundingová kampaň na Kickstarteru, jež slibuje vývoj informačního hubu přímo na řidítka. Vývojáři do jednoho zařízení integrují lampu, navigaci i notifikace o dění na připojeném smartphonu.

Hlavním lákadlem je však samotná navigace. Tu využijí především cyklisté, kteří se na kole pohybují v dobře zmapovaných oblastech primárně ve městech. Jako mapové podklady jsou používány Mapy od Googlu, kde zatím chybí české cyklistické stezky. Navigace probíhá pomocí jednoduchého kruhového displeje, který vám signalizuje, kudy máte jet na další křižovatce. Díky omezeným možnostem displeje chybí přehlednější mapa nebo další funkce.

SmartHalo, spolupracuje se stejnojmennou mobilní aplikací. Pro spojení se využívá Bluetooth a krom zadávání cílové trasy nebo zapnutí světla umí aplikace také zaznamenávat ujetou vzdálenost nebo třeba převýšení. Plní tak rovněž funkce jednoduché fitness aplikace, zatím ale nevíme, jestli bude spolupracovat i s platformami Google Fit nebo Apple Health.

SmartHalo | Zdroj: SmartHalo

V propagačním videu je navíc vidět, že SmartHalo by mělo plnit i funkci novodobého zámku s alarmem. Když se někdo pokusí vaše okolo ukrást, začne houkat stejně jako třeba vaše auto. Jako hlavní nevýhoda se zatím jeví nutnost častého nabíjení. Vývojáři udávají výdrž okolo tří týdnů, podle odborníků by to ale mohlo být ještě o něco méně.

Jestli vás projekt zaujal, můžete jej podpořit na Kickstarteru a využít nabídky pro první fanoušky. Díky té ušetříte zhruba 430 korun a budete mezi prvními, kteří si SmartHalo vyzkouší. Cena se bude v běžném prodeji podle vývojářů pohybovat okolo 3 500 korun českých a jestli podpoříte projekt nyní, svého SmartHalo se dočkáte do konce května příštího roku.

" frameborder="0" height="315" width="560">

Zdroj: The Next Web | Kicstarter