Hlavní navigace

Projekt Soli a Jacquard. Google vložil touchpad do kalhot a navrhl miniaturní radar

29. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Výzkumná divize ATAP, která v Googlu dělá na experimentálních produktech, jako jsou modulární mobily Ara, ukázala na konferenci I/O další nové projekty. Redaktoři The Verge si dema v nefinální verzi vyzkoušeli. O co jde?

" width="640" frameborder="0" height="360">

V projektu Jacquard firma pracuje na tkaninách s dotykovou vrstvou citlivou na tlak. V praxi by tak mohly vzniknout kalhoty nebo bunda s integrovaným touchpadem, který by navíc poznal, jak silně jej stisknete. V předváděčce bylo vidět ovládání prstem i gestem. Hodit se to bude třeba u hudebního přehrávače pro regulaci hlasitosti nebo přeskakování písniček.

 

KL hlasovani

Projekt Soli je zatím o dost tajemnější. Vypadá to, že Google pracuje na miniaturním radaru, který by zachytil pohyb či gesto i bez tradiční RGB- nebo infrakamery. Vůbec není jasné, co s tím Google zamýšlí. Vzhledem k velikosti by to nejspíš šlo používat i v mobilních zařízeních pro bezdotykové ovládání, kdo ví.

Nejatraktivnější je ale soustava čtyř kamer Red Epic Dragon s rozlišením 6K. Google je spojil do jednoho zařízení, nasadil jim rybí oka a dokáže v reálném čase spojit jejich obraz v plynulé panorama. Díky vysokému rozlišení lze i zoomovat. K ovládání (otáčení, přibližování) přitom používá gamepad z Xboxu. Jako hračka je to ale příliš drahé. Jedna taková kamera bez objektivu stojí přes 25 000 dolarů.

Byl pro vás článek přínosný?