Hlavní navigace

Prolimatech MK-26 Black Series uchladí s pomocí dvou 14cm ventilátorů až 320 W

28. 2. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Původní verzi detailně rozebral Adam Vágner v novince: Prolimatech MK-26: Chladič pro dva 140mm ventilátory, pět slotů a 320W grafiky, takže pokud vás zajímá zevrubný popis MK-26, najdete jej v onom článku. Nyní se raději zaměříme na „novinku“, tedy černou verzi původního modelu, která je o něco více sexy.

Jak je vidět, mnoho se toho nezměnilo. Poniklované hliníkové žebrování pasivu o tloušťce žeber 0,5 mm dostalo slušivý černý kabátek. Ten silně kontrastuje se stříbřitými 6mm heatpipe. Na pasiv je možné umístit dva 120mm nebo 140mm ventilátory, ale již tak rozměrný chladič si odebere ještě o jeden slot navíc, takže ve skříni zabere rovnou tři sloty.

Nezměnila se hmotnost (570 g) ani maximální TDP (320 W), pro které je chladič určen. Příslušenství je bohaté a zahrnuje spoustu drobných pasivů na paměti i napájecí kaskádu. Chladič MK-26 i v černé verzi podporuje širokou paletu grafických karet obou výrobců včetně GeForce GTX Titan či postarší 8800 Ultra. Co se Radeonů týče, je nutné umístit pod základnu redukční podložku, což nepřispěje k celkovému výkonu chladiče, ale za univerzálnost chladiče je to poměrně malá oběť.

 

O ceně zatím nepadla ani zmínka. MK-26 se u nás prodává okolo 1500 Kč, takže cenu MK-26 Black Series očekáváme lehce nad touto hranicí. O dostupnosti se Prolimatech také nezmiňuje.

Zdroj: Prolimatech 1, 2