Hlavní navigace

První dva smartphony s Firefox OS oficiálně oznámeny. Na trhu budou už v únoru

24. 1. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Po chvíli klidu, kdy se o Firefox OS přestalo mluvit, tu máme další oživení. Ve společném projektu Telefonicy a španělského startupu Geeksphone byly představeny první finální smartphony, které budou poháněné mobilní liškou. Na trh by se měly dostat zanedlouho - v průběhu února.

Geekphones zatím vyrukovali se dvěma modely - první bude patřit k nejlevnějším smartphonům na trhu, zatímco druhý se zařadí do střední třídy.
Levnější model Keon bude vybavený displejem s úhlopříčkou 3,5” a rozlišením 480 × 320. Stejně tak po hardwarové stránce se nebude jednat o žádné dělo, poháněn bude jednojádrem Snapdragon S1 taktovaným na 1 GHz. S největší pravděpodobností se bude jednat o přepracovaný Cortex-A5 s 45nm výrobní technologií. Operační paměť bude mít kapacitu 512 MB. Telefon bude podporovat standardní 2G a 3G sítě, fotoaparát bude pouze nouzový s rozlišením 3 Mpx a interní kapacitu 4 GB bude možné rozšířit pomocí microSD karet. Nebude chybět GPS a Wi-Fi 802.11 b/g/n.

Dražší varianta, která bude dostupná v bílé barvě, ponese název Peak. O něco větší displej s úhlopříčkou 4,3” bude disponovat rozumnějším rozlišením 540 × 960 a dvoujádrový procesor Snapdragon S4 bude taktován na 1,2 GHz. Taktéž foťák bude mít lepší parametry - rozlišení 8 Mpx. Zbytek zůstává stejný - microSD, 512 MB RAM, 4 GB interní paměti.

Zatím bohužel není známo nic o cenách, podle prvních spekulací by se cena levnějšího modelu Keon měla pohybovat v rozmezí 100-150 USD.

MMF23

Zdroj: Mozilla.org

 

Byl pro vás článek přínosný?