Hlavní navigace

První obří 17" Chromebook po deseti letech je od Aceru. A rovnou i s certifikací Intel Evo

31. 5. 2021

Sdílet

Zdroj: Acer
Acer je minimálně na českém trhu v Chromeboocích jednička. Vedle něj je u nás prodává hlavně Lenovo, jinak je výběr spíše slabší. Doposud jste si mohli koupit nejvýše 15" velikost, ale teď spolu se 17" přišel i s modely certifikovanými jako Intel Evo.

První Chromebooky z roku 2011 (taktéž hlavně od Aceru) byly dostupné jen v menších úhlopříčkách. Postupně se objevily verze s dotykovými obrazovkami a teprve v roce 2015 se objevil první 15,6" Chromebook (Acer 571) – ovšem tehdy stále bez numerického bloku, ten byl až v pozdějších modelech. Letošní Chromebook 317 od Aceru je první 17,3" laptop tohoto druhu. Dojít k velkému displeji trvalo Chromebookům deset let.

17,3" velikost je podle Aceru ideální pro uživatele pracující z domova. V minulých měsících výrazně vzrostla poptávka i prodeje Chromebooků, které byly dokonce vyšší než u MacBooků.

Chromebook 317 pohání Intel Celeron N4500, nabízí dvojici USB-C 3.2 a gigabitovou Wi-Fi. Klávesnice má podsvícení a numerický blok tentokrát nechybí (i to se na 17" noteboocích stává). Displej je stále Full HD a má tenké rámečky. Webkamera je překvapivě jen volitelná.

Vedle něj Acer představil i vybavenější modely Chromebook Spin 713 a Chromebook Enterprise Spin 713. Ty mají už podle názvu konvertibilní otočný displej, ale hlavně je pohání silný procesor Intel Core i7 generace Tiger Lake. A to po splnění dalších parametrů znamená, že se mohou pyšnit nálepkou Intel Evo (tedy něco jako výkonný ultrabook). Rozhraní USB-C je pak současně i Thunderboltem 4.

KL hlasovani

Zatímco základní Chromebook 317 bude stát podle výbavy od 399 € (asi 10 990 Kč bez daně), verze s Intel Evo začínají témeř na dvojnásobku – na 769 €.

zdroj: TZ Acer

Byl pro vás článek přínosný?