Hlavní navigace

První uniklé snímky Samsung Galaxy S22 Ultra: bude mít S Pen a nahradí řadu Note

6. 11. 2021

Sdílet

Zdroj: Samsung
Za pár měsíců tu s největší pravděpodobností máme smartphony Galaxy S22 od Samsungu a už se objevují první leaky. Pokud se už nevrátí Note, jeho místo možná převezme S22 Ultra (spolu se skládacím Fold3).

Samsung představuje svou novou vlajkovou řadu vždy na jaře a nyní je na řadě Galaxy S22. Očekávané datum je únor 2022, ale ještě před barcelonským MWC. Pedstavení by tedy proběhlo na samostatné akci, případně online.

Korejci mají ve zvyku vydávat klasicky tři varianty rozlišené slovy Plus a Ultra, které znamenají o něco lepší výbavou a větší displej. Podle prvních uniklých fotografií, pokud jsou pravé, to vypadá, že model s největším displejem (S22 Ultra) bude mít vůbec poprvé slot pro stylus S Pen.

Oproti tomu základní verze Galaxy S22 zřejmě naváže na S10e a bude relativně kompaktním mobilem s úhlopříčkou 6,1". Samsung by tedy potěšil obě cílové skupiny.

zdroj: frontpagetech.com
zdroj: frontpagetech.com

Samsung v aktuální generaci vynechal řadu Note a zřejmě ji neobnoví ani v té nadcházející. Místo Notu v létě představil skládací Fold3 a Flip3. Galaxy Fold3 sice S pen podporuje také, ale schází mu slot přímo v těle telefonu. A právě ten by mohl nabídnout S22 Ultra. Cílový zákazník řady Note by tak měl nyní na výběr mezi velkým Galaxy S22 Ultra s S Penem nebo skládacím Galaxy Fold3, také s podporou S Penu.

Také zdá se zmizí vystouplý modul kamery. Ne však, že by byl konečně zarovnaný se zády, aby se na stole nekinklal, vystouplé budou jen samotné čočky. Tyto designové prvky se ale mohou s každým dalším leakem změnit a na funkci nemají příliš vliv.

zdroj: frontpagetech.com via androidpolice.com