Hlavní navigace

První tablet s Tegrou 4 bude mít Toshiba, je ale zatím jediná

1. 2. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Na veletrhu CES 2013 představila Nvidia svůj nejnovější čip pro smartphony a tablety, Tegru 4. Tchajwanský server DigiTimes již ví, že první tablet s tímto procesorem chystá Toshiba a vydání je naplánováno na červen. Japonská firma je ale prý zatím jediná, kdo si novou Tegru objednal – další výrobci o ni nemají zájem.

Nvidia Tegra 4
Nvidia Tegra 4

Tegra 4 se čtyřmi jádry ARM Cortex-A15 a grafickým jádrem se 72 výpočetními jednotkami se pravděpodobně zařadí k nejvýkonnějším SoC své generace, Nvidia je navíc schopná dodat i 4G LTE modem díky předloňské akvizici firmy Icera. Jenže Asustek a Acer, dva největší tchajwanští výrobci tabletů, se v poslední době soustředí na levnější modely se sedmipalcovým displejem, namísto nejvýkonnějších tabletů s úhlopříčkou deset a více palců, proto se ani jeden z nich (zatím?) nerozhodl Tegru 4 objednat. Asustek vyrábí i mobilní telefony, ale do těch se jednak příliš výkonná a energeticky náročná Tegra nehodí, jednak zde výrobce dlouhodobě spolupracuje s Qualcommem a Nvidia může sloužit maximálně jako záloha pro krizový stav.

 

KL hlasovani

V segmentu levnějších tabletů chce Nvidia zabojovat se starší Tegrou 3 a uvažuje prý o jejím zlevnění. DigiTimes se ale domnívá, že ani tak nedokáže kalifornská společnost konkurovat MediaTeku nebo čínským soupeřům, kteří nabízejí výrazně levnější čipy.

Zdroj: DigiTimes

Byl pro vás článek přínosný?