Hlavní navigace

Rapidshare sepsal pravidla pro konkurenci, aby nedopadla jako Megaupload

20. 4. 2012

Sdílet

Zdroj: Redakce

Provozovatelé filehostingových služeb jsou letos pod velkým tlakem. Megaupload je už čtvrt roku mrtvý, MPAA jde po Hotfilu, a má spadeno na dalších pět úložišť. Rapidshare, jeden z matadorů v tomto oboru, proto sepsal manifest, jak by měly podobné služby vypadat a jak by se měly chovat směrem k vlastníkům práv i uživatelům.

Překvapivě se staví více na stranu vlastníků. Většina pravidel ve čtyřstránkovém dokumentu pouze kopíruje všebecně známé zákony a výjimky typu amerického DMCA, ale některé prvky jsou nové. A překvapivé.

 

Každý uživatel by měl mít učet vedený pod validním e-mailem, nikoliv anonymním. Jestli tím švýcarská firma myslí i nějaké přesnější ověření identity, ale není jasné. Mnohem větší rozruch ale způsobila klauzule…

Services should terminate account holders or subscribers not merely upon proof that they are infringers but when sufficient copyright holders have called their conduct into question.

Proti uživatelům se používá presumpce viny. Pokud vlastník práv nahlásí pirátské soubory, provozovatelé úložiště by měli uživatelský účet odstavit hned, ne až bude opravdu prokázána jeho vina, stačí podezření. Jak trefně poznamenal redaktor TorrentFreaku – uživatelé jsou vinní, dokud nedokážou opak.

Dalším z podstatných bodů je, že soubory by ve výchozím nastavení měly zůstat soukromé, tedy nedohledatelné a bez možnosti sdílení. (Což uživatel může individuálně měnit.)

CS24

Rapidshare anti-piracy rules

Zdroj: TorrentFreak

Byl pro vás článek přínosný?