Hlavní navigace

Retailová verze Office 2013 se váže na jeden počítač. Licenci přenést nelze

14. 2. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Australský zpravodajský server The Age přinesl zajímavou informaci. Podle něj Microsoft pozměnil podmínky používání kancelářského balíku Office 2013 v neprospěch uživatele. Zatímco dříve platilo, že ačkoli jste byli vlastníky jedné licence, mohli jste software z jednoho počítače odebrat a naprosto legálně ho začít používat na jiném, od nynějška platí, že na jaký počítač kancelářské aplikace nainstalujete, tam také zůstanou. Platí to mj. pro oblíbenou domácí edici Office Home & Student 2013.

Tip: Dnes komerčně odstartují Office 2013. Nastal nicméně čas přejít na Office 365

Retailová verze tím pádem ztratila jednu ze svých hlavních předností. Dalo by se to přirovnat k OEM edici Windows. Operační systém můžete legálně používat na daném stroji po celou dobu jeho životnosti, ale nesmíte je přenést na jiný hardware. Od retailových Office byste to zřejmě nečekali. Důvod toho všeho ale najdeme. Microsoft ze všech sil tlačí na pilu s předplatným Office 365. Za roční poplatek můžete používat desktopové aplikace až na pěti různých zařízeních a podobně vražedné licenční podmínky vás přitom nesvazují.

 

Redaktor si lehce nejednoznačné nové podmínky používání ověřil u Microsoftu. Po několika dnech vyměňování e-mailů a telefonátů se mu dostalo jasné odpovědi. Pro vás to znamená, že pokud nepočítáte s dlouhodobou životností konkrétního počítače, raději si rozmyslete, jestli pro vás nebude výhodnější model předplatného. Nové restriktivní podmínky krabicových Office 2013 mu hrají do karet.

Zdroj: The Age via Geek.com