Hlavní navigace

Do Česka vstoupila revoluční nebanka Revolut. Její kartu můžete mít zdarma

21. 5. 2018

Sdílet

Zdroj: Redakce

Britský finanční startup Revolut je ode dneška oficiálně v Česku. Služba už zde ale fungovala a má již přes 30 000 zákazníků. Od konce dubna navíc konečně přijímá i české koruny. Oficiální spuštění tak s sebou přináší jen zviditelnění v médiích a hlavně zajímavou akci – možnosti získat bezkontaktní platební kartu zdarma. Díky tomu chce firma získat dalších 70 000 zákazníků.

K bezplatné kartě je třeba zaregistrovat nový účet přes web revolut.com/?p=CZ_START a následně dobít účet částkou minimálně 300 Kč. Revolut je úplně jiný než „spořka či komerčka“. Nenabízí klasické bankovní služby a ovládá se výhradně v mobilní aplikaci pro Android a iOS. Na webu účet spravovat nelze. Našince možná zklame, že Revolut zatím není v češtině.

Revolut Revolut

V čem je služba tak výjimečná? Pokud platíte jen doma v korunách, tak se bez ní obejdete. Jiné to je v zahraničí nebo při placení online v cizích měnách jako dolar, euro či libry. Revolut neúčtuje žádné poplatky a při převodech měn se drží mezibankovních kurzů, tedy nižších, než vám naúčtuje sama banka nebo obchodník. Amazon si v době psaní článku účtoval jedno euro za 27,29 Kč, Česká spořitelna si řekne o 26,32 Kč a Revolut jen o 25,71 Kč.

Revolutem lze platit ve 130+ měnách a mít účet v 25 měnách, mezi nimiž lze prostředky okamžitě převádět dle nejvýhodnějších kurzů. Služba funguje již tři roky, aktuálně má dva miliony zákazníků, kteří měsíčně utratí 1,8 miliardy dolarů v 80 milionech transakcích.

Bez mobilu nefunguje

Z výše uvedeného vyplývá, že Revolut je předplacenou kartou. Co nemáte na účtu, to neutratíte. Kredit se dobíjí převodem na cizí účet, případně kartou. U ní lze nastavit i autodobíjení. Dobít vás mohou i přátelé, posílání prostředků mezi jednotlivými účty je zdarma.

TIP: Přehled českých bank, které nabízejí platby mobilem a které to chystají

Revolut skvěle využívá toho, že je pevně spárován s mobilem. Skrz něj lze okamžitě ztracenou kartu zablokovat, měnit PIN, limity, zakázat výběry z bankomatů i platby online. Aplikace navíc upozorňuje na všechny provedené platby pomocí notifikace. Uvnitř se také můžete podívat, za co, ve které zemi a u kterých obchodníků nejvíce utrácíte.

KL hlasovani

Slyšeli jste již o nebance Revolut?

Zdarma i za peníze

Základní účet Revolutu je zdarma. Firma ale nabízí i placený účet Premium za 175 Kč měsíčně nebo 1750 Kč ročně. Má několik výhod.

  • Měsíčně lze přes něj vybrat z bankomatů bez poplatků až 400 eur (u běžného účtu jen 200 eur). Pak se platí 2 % za převod.
  • Nemá žádné omezení na převod měn. U bezplatného účtu lze každý měsíc zdarma převést měny v hodnotě 6000 eur, následně s 0,5% poplatkem.
  • Prémiovým účtem lze přímo obchodovat s kryptoměnami.
  • Nabízí 24/7 podporu a volitelný vzhled platebních karet.
  • K dispozici je bezplatná „likvidační“ virtuální karta pro placení online. Její číslo se pokaždé změní, takže kartu nelze zneužít. U bezplatného účtu je číslo stále stejné.
  • Prémiové účty dostávající exkluzivní slevy a zahraniční zdravotní pojištění.

Další informace o vstupu Revolutu do Česka přineslo Euro.cz.

Byl pro vás článek přínosný?