Hlavní navigace

Roadmapa pro OneDrive. Microsoft chystá nové aplikace a hromadu funkcí

Sdílet

Zdroj: Redakce

Reuben Krippner z Microsoftu představil na konferenci Ignite několik novinek týkajících se cloudového úložiště OneDrive. Ač se zaměřil jen na firemní účty, tedy OneDrive for Business, chystané novinky by si měly najít cestu i do spotřebitelských služeb.

Roadmapa OneDrivu pro rok 2015
Roadmapa OneDrivu pro rok 2015

Ještě ve druhém čtvrtletí přibude do aplikací pro Android a iOS čtečka PDF, soubory bude možné snadno poslat přes mobilní Outlook formou odkazu a u sdílených souborů s anonymními uživateli půjde nastavit datum expirace.

Ve třetím čtvrtletí Microsoft představí ukázkovou verzi nového klienta pro Windows a Mac, ukáže nové webové rozhraní a na Androidu a iOS bude možné soubory číst i offline. Před koncem roku pak vyjde finální verze OneDrivu pro Windows a OS X a také univerzální aplikace pro Windows 10 s podporou offline souborů (jen pro čtení). Ještě nějaký důkaz, že Microsoft upřednostňuje konkurenční platformy před vlastními?

Roadmapa OneDrivu pro rok 2015
Roadmapa OneDrivu pro rok 2015

V plánu, ale bez konkrétních termínů, je také offline editace souborů na mobilu a také offline synchronizace složek. Obojí si připravíte bez připojení a až budete v síti, dojde k synchronizaci. Na Androidu a iOS ještě přibude podpora poznámek v dokumentech PDF.

 

Nová verze klientů navíc přinese podporu až 10GB souborů (dosud maximálně 2GB) a zrušení limitu 20 000 souborů pro synchronizaci. V plánu je i neomezené úložiště.

Zdroj: Microsoft via Neowin