Hlavní navigace

Rychlé zprávy po celý den. Hospodářské noviny vydaly aplikaci Newsroom

18. 5. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Hospodářské noviny, respektive její online verze iHned.cz, testují novou formu rychlého zpravodajství nazvaného newsroom!. Na ihned.news mají nekonečný stream stručných příspěvků, odkazů, fotografií nebo vložených tweetů. S Twitterem má novinka hodně společného. Čtenáři se rychle dozvědí, co se děje doma i ve světě, avšak na rozdíl od sociální sítě zde obsah sestavuje zodpovědný editor. Ve streamu tak neuvidíte fotky jídel, koček ani to, kolik kilometrů kdo zrovna uběhl s Runkeeperem.

Aplikace Newsroom
Aplikace Newsroom

Během deseti minut přibude několik příspěvků, ty ale nejsou nijak kategorizovány. Ve streamu se tak míchá politika, ekonomické zprávy, sport, IT novinky i odkazy na zajímavou publicistiku, videa nebo příspěvky ze sociálních sítí.

 

Vydavatelství Economia, které iHned i Newsroom provozuje, včera vydala také mobilní aplikace pro Android (Play Store) a iOS (App Store). Ty navíc zvýrazňují nové příspěvky, automaticky je stahují a ještě si můžete nastavit, aby vám chodila také upozornění, co nového se stalo. Odkazy se pak otevírají v integrovaném prohlížeči.