Hlavní navigace

S BlueStacks můžete aplikace pro Android spouštět už i ve Windows 8

13. 2. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Projekt BlueStacks, jenž do Windows 7 a starších otevřel bránu mobilním aplikacím, určeným původně pro Android, vám určitě nebude neznámý. Věnovali jsme mu přinejmenším jeden samostatný článek. Jistě vás potěší, že emulátor můžete konečně bez obav provozovat také ve Windows 8. Vývojový tým po období ladění vydává verzi BlueStacks, která je optimalizovaná především pro hybridní tablet Surface Pro, spustíte jej nicméně i na ostatních počítačích s Osmičkami. Firma chce svůj software rozšiřovat na základě smluv s různými partnery (AMD, Lenovo, Asus atp.). V tomto roce bude emulátor předinstalován na více než 100 milionech počítačů.

Jeden samostatný článek: BlueStacks: pracujte ve Windows s mobilními aplikacemi pro Android

Počet partnerů by se navíc mohl ještě rozšířit. Kompatibilita s nejnovějším operačním systémem z dílny Microsoftu je proto logickým krokem. V Osmičkách rázem můžete používat více než 750 000 aplikací. Android platí za obrovský ekosystém, Windows Store naproti tomu obsahuje kolem 42 000 prográmků. Uživatelé Windows mohou být spokojeni, jen pokud se neřadí mezi majitele Surface RT. Edice tabletu s procesorem ARM a Windows RT se na seznamu podporovaných nenachází. (V tomto systému lze spouštět jen aplikace pro Metro, nikoli desktopové, k nimž se BlueStacks řadí.)

 

Aby používání aplikací pro Android nebylo vyloženě za trest, BlueStacks nově podporují celoobrazovkový režim zobrazení, který bude majiteli tabletu oceněn. Ostatně, na nikoho jiného projekt necílí. Pakliže používáte běžný počítač s Osmičkami, můžete instalovat a s myší pohodlně provozovat desktopové programy. Pokud vás emulace zaujala, vydejte se na objevnou cestu na GetYourAppsBack.com. My si na použitelnost nenativních aplikací zřejmě ještě také posvítíme.

Zdroj: TechCrunch