Hlavní navigace

Samsung chystá nové hodinky s novým způsobem ovládání

25. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Samsung před dvěma týdny vydal SDK pro vývojáře, kteří mají zájem o vývoj aplikací pro nové hodinky. Odhalil tím některé zatím neznámé funkce a chystané novinky. Mezi ně patří nový tvar displeje i způsob ovládání.

V současné době má Samsung v nabídce Gear S a Gear 2. V obou případech se jedná o zařízení s hranatým displejem, přičemž v tom druhém případě použili Jihokorejci svůj systém Tizen. Na tom by měly být postaveny i hodinky, jejichž interní název je zatím Orbis, avšak jejich finální název by měl znít Samsung Gear A. Oficiálně by je měl Samsung odhalit na německém veletrhu IFA, který se koná na začátku září. Budou opět fungovat na systému Tizen.

Jednou z největších novinek tedy bude kruhový displej s průměrem 1,18" a rozlišením 360 × 360. Mezi integrované senzory by měl patřit akcelerometr, senzor srdečního tepu i barometr. Stejně jako Gear S nabídnou hodinky GPS a také bude nabízena varianta s připojením k mobilní síti.

Více než kruhový displej však budoucí uživatele může navnadit nový způsob ovládání, kterým možná Samsung reaguje na korunku u hodinek Apple Watch. Vsadil na další typickou součást (především potápěčských) hodinek – otočnou lunetu. Ta zde však nebude určena pro měření času, ale podobně jako v případě jablečné korunky pro ovládání systému. S její pomocí bude možné procházet nabídkami, zoomovat nebo třeba ovládat hlasitost.

Ovládání pomocí otočné lunety

Ovládání pomocí otočné lunetyOvládání pomocí otočné lunety

Zdroj: Sammobile.com