Hlavní navigace

Samsung Forum 2013: televize za milion a plno korejských novinek

12. 2. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Již na CESu představil Samsung obří UHD televizi v masivním rámu s úhlopříčkou 110", do Monaka přivezl "menší" evropský model o velikosti 85", ale i ten bere dech. Samsung TV 85S9 má rozlišení 3840 × 2160 px, což je rozlišení označované jako 4K. Televize obsahuje řadu technologií pro vylepšení obrazu, černější černou, 1000 Hz obnovovací frekvenci i aktivní 3D. Chybět nemůže ani Smart TV.


 

Televize je umístěna v rámu, ve kterém je umístěno deset menších reproduktorů (výkon celkem 120 W) a je možné ji v rámu výškově posouvat, samozřejmě ne ručně, ale přes motorky. Obsahuje po dvou tunerech pro každý zdroj signálu, tedy dva pro terestriální DVB-T, dva pro satelitní DVB-S a dva pro kabelové DVB-C. Vždy se na jeden kanál můžete dívat a další nahrávat.

Cena této televize je po přepočtu na koruny jeden milion a pár drobných. A to raději neuvádíme cenu 110" modelu. Všechny dnes existující 4K televize jsou mimo možnosti většiny z nás, ale jakmile bude 4K televizí přibývat, stanou se stejným standardem, jako je dnes Full HD. Zatím si ji možná koupí Leoš Mareš, ta jeho 108" už má nejlepší léta za sebou.

K vidění byla i první televize se čtyřjádrovým procesorem Smart LED TV F8500. Samsung se podobně jako ostatní výrobci nyní soustředí na 4K a například dlouho očekávaná technologie OLED v běžném prodeji ještě nebude.


 

Výkonný ředitel Samsungu pro Evropu Seok-Pil Kim řekl, že Samsung vydělal 184 miliard dolarů v minulém roce a nyní prodává tři televize každou sekundu. Naštěstí prodává i jiné věci, jako třeba pračku WF80F5E s technologií Eco Bubble, která dokáže prát ve studené vodě o teplotě 15 °C  a má jednoduchý otočný ovladač s popisky, které zvládnou i ajťáci. A vůbec není drahá.


 

" width="690" height="420" frameborder="0">

Zpět k IT

Ale k více počítačovým věcem. Nejlepší ultrabook od Samsungu je v současnosti 13" model 900X, který dostane v příštím kvartále Full HD displej při zachování IPS panelu, v další verzi se očekává kvůli novým podmínkám Intelu i dotyková vrstva. Na obrázku je však Chromebook.


 

Samsung ukázal svůj Chromebook, jež však nepůsobil dostatečně kovově, či hliníkově, ale spíše plastově. Chromebooky jsou ale levné stroje a ten od Samsungu váží jen 1,1 kg. Kromě slotu na SD karty má všechny porty vzadu: USB obou rychlostí, HDMI a slot na SIM kartu. Je to jeden z mála produktů, které mě na prezentaci příliš nezaujal.


 

Hodně zajímavý byl naopak nový All-in-one PC 700, jež v 21,5" těle nabídne v dražší verzi dokonce rozlišení 2560 × 1440 px s IPS panelem. Tento kousek určitě seženeme na recenzi.

Hi-Fi sestava MX-FS9000 s celkovým výkonem 2560 W by mi asi neprošla dveřmi, to bych ji musel nejprve zapnout, abych si udělal ve zdi místo. Do minimalistického moderního designu však tento koncept příliš nezapadá, Samsung jím cíli na Latinskou ameriku. Oficiálně jde o mikrosystém s 2.2 kanály s šestnácti barevnými efekty. Hudbu lze přehrávat z USB, obstarožního CD, nebo přes Bluetooth.

MM_AI


 

V mobilní oblasti jsme se žádné novinky nedočkali, spekulace o Galaxy S IV budou i nadále jen spekulacemi. Samsung se nechystá vstoupit na trh herních konzolí, což je jedna z mála oblastí, kde zatím nepůsobí. Také prý nehodlá kupovat Philips, jak nám šéf Samsungu sdělil v kongresovém centru Grimaldi v Monaku. Novinky v podobě UHD televizí (a vlastně i studené pračky) jsou však velmi povedené.

Byl pro vás článek přínosný?