Hlavní navigace

V Česku fungují první hodinky s eSIM. Galaxy Watch se kamarádí s T-Mobilem

28. 11. 2018

Sdílet

Zdroj: Redakce

Růžový operátor je s podporou programovatelných SIM karet integrovaných na základních deskách zařízení zatím nejdál. Před nedávnem začal jako první v Česku podporovat eSIM u nových iPhonů, teď přidal i první chytré hodinky. Nejde přitom o Apple Watch, ale Samsung Galaxy Watch. T-Mobile také začal jejich LTE variantu s šířkou 46 mm prodávat za 10 489 Kč.

MM_AI

Profil stažený do hodinek Samsungu má zvláštní číslo a vyžaduje i nový tarif. Je to jednodušší řešení, ale méně praktické. Apple navrhl systém tak, aby hodinky sdílely telefonní číslo i tarif se spárovaným mobilem. To má pak tu výhodu, že SMS a hovory budou vždy přesměrovány na Watch, takže u sebe iPhone vůbec nemusíte mít. U Samsungu sdílení nefunguje, pouze je možné na mobilu ručně zapnout přesměrování hovorů na jiné číslo.

Galaxy Watch s eSIM se jinak od klasické verze s Wi-Fi a Bluetooth neliší. Mají kruhový displej s průměrem 1,3 palce, rozlišení 360 × 360 px a jsou kryté sklem Gorilla Glass DX+. Jsou voděodolné (IP68, 5 ATM), sledují denní i noční aktivitu a podporují GPS pro přesné sledování pohybu. Na jedno nabití (bezdrátově přes Qi) vydrží až 80+ hodin aktivního používání.

Byl pro vás článek přínosný?